رد کردن لینک ها

اشتغال پزشکان درآلمان

5.0
01

اشتغال پزشکان درآلمان

با توجه به تعدد درخواست های پزشکان از موسسه ما برای کار برآن شدیم تا مطلبی را نیز در مورد شرایط اشتغال پزشکان درآلمان برای شما متخصصین علاقه مند به کار درآلمان به رشته نگارش درآوریم.

بسیاری از مهاجرین از کشورهای اتحادیه اروپا نیز مانند لهستان و جمهوری چک و همچنین از سایر نقاط جهان متقاضی کار در کشورآلمان می باشند. رقابت برای شغل پزشکی درآلمان بسیار بالا است.

استخدام برای پزشکانی که از اتحادیه اروپا واردآلمان می شوند ساده تر انجام می گیرد اما برای کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی و تحصیل کرده اند به مراتب مراحلی را باید بگذرانند. بر همین اساس اطلاع از شرایط اشتغال پزشکان درآلمان امری لازم برای پزشکان متقاضی کار در این کشور صنعتی می باشد.

 

شرایط اشتغال پزشکان درآلمان

از شرایط اشتغال پزشکان درآلمان این است که ابتدا مدرک تحصیلی است باید به تأیید دولت آلمان برسد و در صورت لزوم معادل سازی صورت گیرد و اگر در مواردی احتیاج باشد باید آموزش ها و دوره های اضافی را نیز بگذرانند و همچنین برای کار درآلمان باید مجوز کار و اقامت را دریافت کنند. برای پزشکان خارجی امکان کار در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که نیاز به متخصص در زمینه طب داخلی را دارند راحت تر وجود خواهد داشت.

 

چگونگی تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای پزشکی درآلمان

هنگامی که متخصصین پزشکی مدارکشان توسط مقامات مسؤل بهداشتی دولتی مورد تأیید واقع شد و اینکه آموزش های آنها مطابق با استانداردهای پزشکی درآلمان می باشد، می توانند مجوز کار را دریافت کنند و در اینصورت آنها می توانند در انجمن های پزشکی عضو شوند هر ایالت دولت فدرالآلمان دارای یک اتاق پزشکی دولتی برای آن منطقه می باشد که می توانند برای کار با این مکان ها در ارتباط باشند متقاضیان همچنین باید زبانآلمانی در سطح B2 آموزش دیده باشند.

 

حقوق و دستمزد یک پزشک درآلمان

از جمله شرایط اشتغال پزشکان درآلمان که بسیار مورد اهمیت است حقوق و دستمزد می باشد. میانگین حقوق اولیه برای فارغ التحصیلان پزشکی درآلمان ۴۹ هزار یورو در سال است و متخصصان به طور متوسط ۷۰ هزار یورو تا ۱۰۰ هزار یورو در سال دریافت می کنند.

به منظور آموزش پزشکی و یا تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی درآلمان تمامی پزشکان باید مجوز موقت و یا کامل برای کار کردن را دارا باشند. این مجوز کار در سراسر کشورآلمان دارای اعتبار می باشد و محدود به یک دوره خاصی می باشد در اول آوریل ۲۰۱۲ در دولت فدرالآلمان قانونی به تصویب رسید که در آن برای ارزیابی مدارک حرفه ای که خارج از کشورآلمان ارائه می شوند بدون توجه به ملیت آنها بررسی ها انجام شود مقامات بهداشتی دولت فدرال مسؤل صدور مجوز به صورت موقت و دائم می باشند. هر یک از ۱۶ ایالت فدرالآلمان هر کدام دارای یک اتاق پزشکی برای پزشکان است که این نهادها مسؤلیت تمام امور مربوط به پزشکان تخصصی درآلمان را عهده دار می باشند.

 

آموزش پزشکی عمومی درآلمان

اصول حاکم بر آموزش پزشکی در کشورآلمان، آموزش پزشکی شامل:

تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی که در کمتر از شش سال دوره آن به اتمام می رسد که شامل ۴۸ هفته آموزشی عملی می باشد آموزش کمک های اولیه، سه ماه کارآموزی پرستاری، چهار ماه دوره گزینش بالینی، دوره آزمون پزشکی در سه مرحله.

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان

 

مراحل آزمون پزشکی در سه مرحله به صورت زیر ارائه می شود

مرحله اول آزمون پزشکی پس از دو سال از تحصیل در رشته پزشکی صورت می گیرد در مرحله دوم پس از سه سال پس از اتمام موفقیت آمیز در مرحله اول آزمون و مرحله سوم یک سال پس از اتمام مرحله دوم صورت می گیرد یک دوره آموزش عملی نیز پس از به پایان رساندن مرحله دوم انجام می شود.

سه ماه تجربه کارآموزی پرستاری در یک بیمارستان و یا یک مرکز توانبخشی قبل از آزمون پزشکی باید گذرانده شود و هدف از این دوره این است که به دانشجویان دیدی نسبت به کار و فعالیت در بیمارستان ارائه شود و با فعالیت های مربوط به حرفه پرستاری نیز آشنا شوند. دوره گزینش بالینی نیز چهار ماه به طول می انجامد که بین مرحله اول و دوم آزمون دوره پزشکی می باشد.

 

آموزش تخصصی درآلمان

آموزش تخصصی معمولاً بین پنج تا شش سال طول می کشد بسته به مقررات آموزش خاص برای تخصص تحت نظارت اتاق پزشکی دولتی برای پزشکان صورت می گیرد که در یک بیمارستان دانشگاهی، درمانگاه و یا سایر نقاطی که تحت نظارت این اتاق پزشکی دولتی می باشند اعمال پزشکی درآلمان به صورت سرپایی و بستری انجام می شود.

پزشکان عمومی می توانند در یک تخصص پزشکی در کشورآلمان به ادامه تحصیل بپردازند.

بیمارستان ها و مراکز علمی در کشورآلمان برای کار پزشکان بدین صورت در نظر گرفته شده اند بیمارستان هایی که به صورت دانشگاهی یا آموزشی می باشند و برای برخی ایالات دولت فدرال به صورت بورسیه عمل می کند بیمارستان هایی که متعلق به خود دانشگاه ها می باشند و به صورت آکادمیک هستند و دانشجویان دوره های مختلف پزشکی در آن دوره آموزشی خود را می گذرانند و بیمارستان های خصوصی که نهادهای مذهبی، شهرداری ها و مراکز خصوصی به اداره آنها می پردازند.

همانطور که بیان شد دوره پزشکی عمومی درآلمان در حدود شش سال می باشد و برای دوره دکتری باید دوره تخصص گذرانده شود.

به طور کلی برای شهروندان (پزشک) خارج از اتحادیه اروپا کسب اجازه کار از نهاد سلامت در کشورآلمان الزامی است. باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

1.اجازه اقامت

2.اجازه کار

3.اجازه کار پزشکی

 

ویزای آلمان

به طور کلی همه افراد خارجی نیاز به ویزا برای اینکه بتوانند درآلمان زندگی کنند را خواهند داشت و فقط برای کسانی که در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنند و همچنین ایالات متحده نیازمند دریافت ویزا نمی باشند و این ویزا در کشوری که زندگی می کنند توسط سفارتآلمان صادر خواهد شد.

 

اجازه اقامت در آلمان

همه دانشجویان خارجی  و پزشکان که مایل به اقامت در آلمان هستند و بیش از سه ماه می خواهند به کشورآلمان بیایند باید اجازه اقامت معتبر را دارا باشند اجازه اقامت باید توسط سازمان خارجی “Ausländerbehörde” از شهرآلمانی که در ان زندگی می کنند صادر شود.

دفتر مربوط به اشتغال به کار در شهرهایآلمان “Arbeitsamt” مسؤل اجازه کار می باشند و سازمان سلامتآلمان که در حال حاضر مسؤلیت اجازه کار به پزشکان خارجی را دارا می باشد. تمامی این مراحل نیاز به پیگیری تخصصی و قدم به قدم دارد که نیاز مبرم به وکیل آشنا به قوانین روز و معتمد ، انکار ناپذیر است.

 

استثناء برای اجازه کار به غیر اتحادیه اروپا 

 1. منطقه ای: استثناها به سوئیس ، ژاپن، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در نظر گرفته شده است.
 2. برای سایر کشورها باید:  متقاضی که با ارائه مدارکی برای یک موقعیت علمی در کشورآلمان اقدام می کند.
 3. به عنوان یک پناهنده یا مهاجر پذیرفته می شود.
 4.  ازدواج با یک شهروندآلمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره