شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اسکیل ورکرز استرالیا  

اسکیل ورکرز استرالیا  

اسکیل ورکرز استرالیا

اسکیل ورکرز استرالیا  یکی از پرطرفدار ترین ویزاهای این کشور و روشی مطمئن برای دریافت اقامت و تابعیت به شمار می رود. این ویزا که در زیرگروه 189 و 190 قرار دارد، به افرادی که دارای تخصص و تجربه کافی در یک زمینه شغلی هستند، اجازه می دهد تا مدت مشخصی را در خاک استرالیا  اقامت کنند و در صورتی که تخصص آنها ثابت شد، اقامت خود را به صورت دائم داده و حتی تابعیت این کشور را بگیرند.

کشور استرالیا  یکی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا است و با اقتصادی قوی، نیازمند نیروهای متخصص در بسیاری از زمینه ها می باشد. اما رشد جمعیت استرالیا  بسیار پایین بوده و با رشد اقتصادی این کشور همخوانی ندارد.

به همین دلیل مانند بسیاری دیگر از کشورهای توسعه یافته، استرالیا  نیز به دنبال جذب نیروهای متخصص از سایر نقاط دنیا است. به همین دلیل اداره مهاجرت استرالیا  شرایط ویژه ای را برای نیروهای متخصصی که به دنبال مهاجرت هستند تعیین کرده است. در واقع اگر فردی در یک شغل تخصص داشته باشد، برای جذب وی نوعی رقابت بین کشورهای توسعه یافته وجود دارد.

 

ویزای اسکیل ورکرز استرالیا  با اقامت دائم

این ویزا به شامل افرادی می شود که در جدول امتیاز دهی مهاجرت حداقل 60 امتیاز را کسب کرده باشند. برای دریافت این ویزا باید یک مدرک دانشگاهی و یا فنی حرفه ای معتبر داشته باشید که به تایید دولت استرالیا  نیز برسد.

متاسفانه مدارک ارائه شده توسط اکثر دانشگاه های ایران در استرالیا  معتبر نیستند و بیشتر متقاضیان ایرانی باید آزمون تاییدیه شایستگی و مهارت مهندسی (CDR) را بگذارنند. این آزمون توسط سازمان مهندسی استرالیا  طراحی شده تا مهارت های مورد ادعای فرد مهاجر را مورد ارزیابی قرار دهد. در صورت کسب نمره کافی، متقاضی یک مدرک دریافت خواهد کرد که نشان دهنده تخصص وی در زمینه کاری مورد ادعا است و در تمام استرالیا  اعتبار دارد.

همچنین برای دریافت این ویزا، باید در زمان درخواست حداکثر 44 سال سن داشته باشید تا بتوانید برای آن درخواست بدهید. برای اثبات سوابق کاری نیز باید یک گوهی از موسسه و یا شرکت معتبر داشته باشید که در آن مدت زمان کار، میزان حقوق و همچنین شرح وظایف شما در آن نوشته باشد. در برخی موارد سوابق بیمه که در آن نام کارفرما و مدت زمان اشتغال مشخص شده باشد، مورد تایید است.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت استرالیا از طریق ازدواج

پس از دریافت این ویزا شخص هیچ محدودیتی در انتخاب محل زندگی و کار ندارد و می تواند به صورت آزادانه به هر جای استرالیا  که می خواهد مسافرت کند. در صورتی که شما از قبل یک اسپانسر ایالتی داشته باشید که حاضر به استخدام شما باشد، پنج امتیاز به شما تعلق می گیرد که به این ترتیب لازم است تنها 55 امتیاز کسب کنید. شرایط و امتیاز های تعلق گرفته در زیر توضیح داده شده است:

انواع ویزای استرالیا

 

شرایط سنی

سن متقاضی نباید بیشتر از 44 سال باشد. به متقاضیان بین 18 تا 24 سال 25 امتیاز، بین 25 تا 32 سال 30 امتیاز، بین 32 تا 39 امتیاز 25 امتیاز و بین 40 تا 44 سال 15 متیاز داده می شود.

سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی در خارج از استرالیا

برای دریافت امتیاز در این قسمت متقاضی باید حداقل سه سال در زمینه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود فعالیت کرده باشد. برای حداقل سه سال 5 امتیاز، حداقل پنج سال 10 امتیاز و حداقل هشت سال سابقه کاری 15 امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد.

سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی داخل  استرالیا

برای دریافت امتیاز در این قسمت متقاضی باید حداقل یک سال در زمینه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود درون خاک استرالیا  فعالیت کرده باشد. برای حداقل یک سال 5 امتیاز، حداقل سه سال 10 امتیاز و حداقل پنج سال سابقه کاری 15 امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد.

پیشنهاد مطالعه »
چه کسانی می توانند ویزای کاری سنگاپور را دریافت کنند؟

مدرک تحصیلی

برای دریافت امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی متقاضی باید مداقل مدرک دیپلم و فوق دیپلم در رشته های مربوط به کامپیوتر و حداقل کارشناسی در سایر رشته های مهندسی و یا یک مدرک معتبر فنی حرفه ای داشته باشد. برای دیپلم و فوق دیپلم مربوط به رشته های کامپیوتر 10 امتیاز، برای کارشناسی و کارشناسی ارشد (مدرک کارشناسی باید معادل مدکر کارشناسی استرالیا  بوده و به تایید اداره مهاجرت برسد) 15 امتیاز و برای مدرک دکتری 20 امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد. داشتن مدارک متعدد در رشته های مختلف برای متقاضی امتیاز بیشتر به همراه نمی آورد و تنها یکی از مدارک به انتخاب متقاضی قبول می شود. مدرک فنی حرفه ای نیز 10 امتیاز به همراه می آورد.

تسلط به زبان انگلیسی

اگرچه دولت استرالیا  مدارک مختلف زبان را به شرط کسب نمرات قابل قبول، تایید می کند، اما معمولا مدرک آیلتس به سبب بازه کاربردی بیشتر و مقبولیت در اکثر کشورهای دنیا در ایران محبوب تر است. برای تایید شدن نمره آیلتس باید حداقل شش باشد که امتیازی به آن تعلق نمی گیرد. متقاضی برای نمره هفت آیلتس 10 امتیاز و نمره هشت آیلتس 20 امتیاز دریافت می کند.

داشتن یک همسر که دارای تجربه کاری در زمینه های مربوط به مدرک تحصیلی باشد و همچنین حداقل نمره شش آیلتس را کسب کرده باشد نیز پنج امتیاز برای متقاضی به ارمغان می آورد. گذراندن یک دوره تخصصی به مدت یک سال و همچنین تحصیل در خاک استرالیا  به مدت حداقل دو سال، هر کدام پنج امتیاز برای متقاضی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

 

ویزای اسکیل ورکرز استرالیا  اقامت دائم با اسپانسر ایالتی (زیرگروه 190)

افرادی که به هردلیلی (مانند سن بالا و یا نداشتن تجربه کاری به اندازه کافی) امتیاز کافی برای دریافت ویزای اسکیل ورکرز استرالیا  189 را کسب نکرده اند، اما تخصص کافی را دارند، می توانند از مزایای این ویزا استفاده کنند. این ویزا که پنج سال اعتبار دارد، متقاضی را ملزم می کند تا حداقل دو سال در یکی از ایالت ها که وی را قبول کرده اند کار کند.

در این مدت پنج سال شخص از تمام مزایا مانند حق تحصیل و خدمات پزشکی رایگان برخودار است و پس از دو سال، اجازه دارد به هر نقطه از استرالیا  که میخواهد نقل مکان کند. در صورتی که بعد از پنج سال حسن سابقه فرد تایید شود، یک ویزای دائم به وی تعلق می گیرد و به این ترتیب می تواند خود اسپانسر بقیه اعضای خانواده بشود.

ویزای اسکیل ورکرز استرالیا  یکی از مطمئن ترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا  و یا هر کشور دیگری است. همان طور که گفتیم اغلب کشورهای پیشرفته با مشکل کمبود نیروی کار متخصص مواجه هتسند و با آغوشی باز از افراد متخصص و با تجربه استقبال می کنند.

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ