رد کردن لینک ها

اسلوونی

در مجاورت این کشور واقع شده است در کل میتوان در مورد آب و هوای این کشور به صراحت گفت که اسلوونی کشوری با آب و هوایی متنوع میباشد زیرا در مناطق کوهستانی اش آب و هوایی سرد و کوهستانی و در مناطق پست و جنوبی آب و هوایی معتدل را دارا میباشد و به خاطر وجود این نوع آب و هوا اسلوونی بسیار مناسب کشاورزی میباشد.

با کشورهای اتریش- مجارستان- کرواسی- ایتالیا همسایه است ,واحد پول این کشور از سال۲۰۰۷  تبدیل به یورو شد و واحد پول قبلی “تولار” کنار گذاشته شد.زبان مردم کشور اسلوونی “اسلوانیایی” میباشد. قابل ذکر است که اسلوونی جز اتحادیه اروپا و سازمان ناتو هم میباشد.

اسلوونی با وجود داشتن شرایط اب و هوایی مناسب برای کشاورزی اما بدلیل کم بودن  اراضی کشاورزی نمیتوانند اقتصاد کشور را برپایه ی این مسئله قرار دهند به همین خاطر از مناطق کوهستانی اش  به عنوان چراگاه استفاده میکنند که این باعث رونق دامپروری در اسلوونی شده است و همچنین رشد صنایع دستی و محلی بسیار چشمگیر بوده است و باعث تامین درامد اسلوونی شده است.

اقتصاد 

اقتصاد اسلوونی در چند سال گذشته دارای ثبات خاصی شده است که همچنین باعث شده است که رقیب جدی در اروپا برای کشورهای دیگر شود و همچنین ایجاد فضای بازار آزاد سبب شده است که سرمایه گذاران علاقه ی بیشتری به مشارکت در طرح های بزرگ اقتصادی کشور پیدا کنند.

دین اکثر مردم اسلوونی مسیحی میباشد که مسیحیان طی آماری که گرفته شده است حدود ۶۰درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند و ۴۰درصد باقی مانده پیرو ادیان دیگر و بی دین میباشند.این کشور از نوع حکومت “جمهوری”میباشد و رییس جمهور این کشور دانیلوتورک میباشد که از اواخر سال ۲۰۰۷ از طریق مردم به عنوان رییس جمهور انتخاب شد.

پیشنهاد مطالعه »
ثبت شرکت در اسلوونی

 

مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی، کشوری کوچک و کم‌جمعیت می‌باشد که در قاره‌ی اروپا واقع شده و در همسایگی با کشورهایی نظیر ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان قرار گرفته است. این کشور زیبای اروپایی، از طبیعتی بکر و زیبا برخوردار است و از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای بهره می‌برد. کشور اسلوونی از نظر اقتصادی، صنعتی و کشاورزی، پیشرفت‌های زیادی را در چند دهه‌ی اخیر تجربه نموده است و همین مسئله باعث شده است تا دیدگاه جهانیان نسبت به این کشور، تغییر بسیار یافته و توجه تمامی افراد به سوی آن جلب شود.

این روزها این کشور به یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و ادامه‌ی زندگی، تبدیل شده است و چه بسا افرادی که به دنبال کارآمدترین روش‌ها، جهت اخذ تابعیت و یا اقامت دائم این کشور می‌باشند. با سازمان مهاجرتی آوات همراه باشید تا با آسان‌ترین، کم هزینه‌ترین و مؤثرترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دائم آن آشنا شوید.

 

مهاجرت  از طریق اخذ ویزای کار

قوانین وضع شده در حوزه‌ی کاریابی، در تمام کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، یکسان می‌باشد و افراد در صورت یافت شغل مناسب در کشور اسلوونی می‌توانند، نسبت به اخذ اقامت یک ساله در آن کشور اقدام نمایند. با مهاجرت کاری می‌توانید، و دریافت ویزای یک ساله می توانید، اعضای خانواده‌ی خود را  به آن کشور برده و با خیالی آسوده به گذران زندگی بپردازید. این ویزا ممکن است، هر ساله برای افراد تمدید شود و پس از چندین سال کار و زندگی در این کشور، این امکان را برای آنان فراهم آورد تا موفق به اخذ اقامت دائم آن کشور، برای خود و اعضای خانواده‌شان شوند. همچنین افراد پس از چندین سال زندگی در اسلوونی می‌توانند، تقاضای کسب تابعیت این کشور را نیز داشته باشند که در ادامه به شرح مفصل آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور

ثبت شرکت در کشورهای اروپایی و سرمایه‌گذاری در آن‌ها به منظور اخذ اقامت دائم آن کشورها، ازجمله روش‌هایی است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و صاحبان سرمایه با متمرکز کردن تمامی یا بخشی از سرمایه‌ی خود در کشورهایی همچون اسلوونی، به کسب درآمد و اخذ اقامت دائم آن کشور به‌طور هم‌زمان پرداخته‌اند.این کشور با دارا بودن معادن جیوه، قلع، زغال‌سنگ و همچنین دستیابی به پیشرفت‌های چشمگیر در صنایع مختلف، بستری مناسب را جهت هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی فراهم آورده است و با داشتن دام‌پروری و کشاورزی پررونق در بخش‌های مختلف خود، امکان هرگونه فعالیت اقتصادی را برای صاحبان سرمایه به وجود آورده است.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به اسلوونی

افراد با رعایت تمام قوانین مربوط به تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی و ارائه‌ی مدارک، سوابق و رزومه‌های لازم می‌توانند، کسب‌وکار خود را راه بی اندازند و در صورت سودآوری سرمایه‌گذاری مورد نظر پس از ۵ سال، نسبت به اخذ اقامت دائم کشور اسلوونی اقدام نمایند. برای آگاهی از حداقل مبلغ مورد نیاز جهت ثبت شرکت  و شرایط راه اندازی کسب‌وکاری جدید در این کشور می‌توانید، به مشاوره با متخصصین سازمان مهاجرتی آوات بپردازید و پس از کسب اطلاعات دقیق و قابل اطمینان در این عرصه، به تصمیم‌گیری و انتخاب روش مهاجرتی خود بپردازید.

مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تحصیل در دانشگاه‌های آن

از دیگر روش‌های رایج و مرسوم مهاجرت ، تحصیل در دانشگاه‌های آن می‌باشد که هم با پرداخت شهریه و هم با دریافت بورس و به صورت رایگان امکان‌پذیر است. افراد با ارائه‌ی دیپلم و مدرک زبان با نمره‌ی کافی می‌توانند، به تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های معتبر این کشور بپردازند و با ارائه‌ی لیسانسی معتبر با نمره‌ی عالی و داشتن مقالات و مدارک علمی معتبر، نسبت به دریافت بورسیه‌ی تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، اقدام نمایند.

دریافت تابعیت به صورت اکتسابی و انتسابی

افراد به دو طریق می‌توانند، نسبت به کسب تابعیت اقدام نمایند. اولین روش که به صورت اتوماتیک و خودکار صورت می‌گیرد، تولد در این کشور و یا دارا بودن پدر یا مادری با تابعیت کشور می‌باشد و فرزند متولد شده به صورت خودکار، موفق به کسب تابعیت این کشور می‌شود. روش دوم، روش اکتسابی است و در مورد کسانی صدق می‌کند که حداقل ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته‌اند و ۵ سال را به‌طور مداوم در این کشور زندگی نموده‌اند. البته این شرط به تنهایی کافی نیست و افراد باید از شرایط دیگر همچون نداشتن تابعیت هیچ کشور خارجی دیگر، دارا بودن استقلال مالی و داشتن سن زیر ۱۸ سال نیز، برخوردار باشند تا موفق به کسب تابعیت این کشور شوند.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای کاری اسلوونی در سال2019

مزایای مهاجرت به کشور اسلوونی

شاید این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی از شهرت و محبوبیت کم‌تری برخوردار باشد، اما این به معنی بد بودن شرایط کار، تحصیل و زندگی در این کشور نمی‌باشد و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا مهاجرت خود را، با ورود به چنین کشوری خوش آب‌وهوا با اقتصادی قوی، آغاز نمایند.

لازم به ذکر است که شرایط راه اندازی کسب‌وکار آن از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر آسان‌تر است و امکان دریافت بورسیه‌ی تحصیلی از دانشگاه‌های آن میسرتر می‌باشد و تمامی این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا کشور اسلوونی، به کشوری ایده آل جهت مهاجرت و ادامه‌ی زندگی در اروپا، تبدیل گردد. سازمان مهاجرتی آوات به شما کمک می‌کند تا پاسخ تمامی سؤالات احتمالی خود را بیابید و تمامی شک و تردیدهای خود را به‌یقین تبدیل کنید تا گام‌های خود را به صورت کاملاً محکم و استوار و در راه رسیدن به هدف نهایی خود، بردارید.

با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت آوات می‌توانید، به کسب اطلاعات کامل و همه جانبه ای در خصوص مهاجرت به کشورهای مختلف جهان بپردازید و برنامه‌های آینده‌ی خود را، به صورت کاملاً آگاهانه، تدوین و تنظیم نمایید.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره