شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

استونی

فهرست مقاله
استونی
استونی

استونی در شمال اروپا واقع شده است که مساحت آن ۴۵٫۲۲۷کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار نفر را در خود جای داده است  پایتخت این کشور “تالین” است . واحد پول  یورو” می باشد و زبان رسمی این کشور استوانیایی است که به زبان فنلاندی شباهت دارد که از ریشه زبان های خانواده اورالی می باشد.

با کشورهای دریای بالتیک- خلیج فنلاند- روسیه و لتونی هم مرز و همسایه است . بی شک یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد بیشتر مردم از تبار استونیایی  می باشند و تنها ۲۵درصد از تبار روس ها میباشند .از نظر دین ومذهب استونی , بی دین ترین کشور در دنیا میباشد و حدود ۷۰درصد از مردم اعلام کرده اند که پیرو ادیان خاصی نیستند.

از نظر اقتصادی استونی در بالاترین سطح با اقتصادی پیشرفته قرار گرفته است همچنین سازمان ملل متحد ,این کشور را از نظر شاخص توسعه انسانی در رده بالا در کنار کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی قرار داده است .

در استونی آزادی وجود دارد که همین امر در اقتصاد وآموزش و سیاست باعث شده است در جهان در بالاترین سطح قرار گرفته باشند. در سال ۲۰۰۴استونی به اتحادیه اروپا و ناتو پیوست.نظام سیاسی در استونی ” جمهوری پارلمانی ” است رئیس جمهور از طرف نمایندگان انتخاب میشود اما اختیارات محدودی را دارد و مدت دوره او ۵ ساله است .

این کشور متشکل از زمین های کم ارتفاع و دو جزیره که حدود ۲۲درصد آن را جنگل پوشانده است میباشد که چوب درختان آن برای ساخت کاغذ و کبریت استفاده می کنند.آب و هوای این کشور معتدل و مرطوب است تابستان ها هوایی ملایم و در زمستانها هوا سرد می باشد . استونی از نظر منابع طبیعی فقیر است و خاک این کشور قابلیت کشت را ندارد و دامداری هم جوابگوی درصد کمی از نیاز کشور است .

 

مهاجرت به استونی

کشور استونی در شمال اروپا واقع است و جمعیتی حدود ۱۳۵۶۰۰۰ نفر دارد. عضو پیمان شنگن بوده و در صورتی که اجازه اقامت را داشته باشید از مزایای صدور کارت اقامت ۵ ساله در اروپا بهره‌مند خواهید شد. این کشور نزدیکی فرهنگی و زبانی بسیاری با کشور همسایه خود روسیه دارد. به همین دلیل زبان دوم مردم این کشور روسی است. به نسبت روسیه آب‌وهوای بسیار خوبی دارد اما زمین مناسبی برای کشت و کار ندارد. غرب این کشور به دریای بالتیک می‌رسد و به خلیج فنلاند از شرق با روسیه هم مرز است و وابستگی بالایی از نظر اقتصادی به روسیه دارد.

پایتخت استونی تالین است. زبان رسمی این کشور استونیایی است و زبان دوم روسی. از سال ۲۰۰۴ عضو شنگن شده و پول این کشور یورو است. نظام سیاسی استونی پارلمانی است. رئیس جمهوری اختیارات چندانی ندارد و انتخابات مجلس هر ۴ سال یک‌بار برگزار می‌شود. سه حزب جبه خلق سوسیال دموکرات، حزب لیبرال دموکرات و حزب کومونیست از احزاب مطرح این کشور به شمار می‌روند. در صورتی که تمایل به زندگی در کشور روسیه دارید می‌توانید نگاهی نیز به استونی داشته باشید.

این کشور آب‌وهوا مناسب‌تری دارد و اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری راحت‌تر انجام خواهد شد. در ادامه سعی می‌کنیم اطلاعات کلی در زمینه مهاجرت به استونی برای تحصیل و مهاجرت به استونی برای کار در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا شرایط این کشور را برای مهاجرت بیش‌تر بشناسید.

 

مهاجرت برای تحصیل

در زمینه ارائه خدمات تحصیلی از کشورهای پیشرو در اروپا است. جمعیت بالای تحصیل‌کرده‌ها این کشور حکایت از آن دارد که زمینه تحصیل برای همگان مساعد است. این کشور بستر مناسبی برای دانشجویان خارجی فراهم آورده تا به تحصیل بپردازند و در مدت تحصیل خود کارت اقامت داشته و امکان سفر به ۲۸ کشور اروپایی را خواهند داشت.

پیشتهاد ویژه: ویزای تحصیلی استونی

پس از پایان دوره تحصیل در صورتی که به شیوه‌های دیگری اقامت خود را تمدید نکنند قانونا باید کشور را ترک کنند. کالج‌های تجاری و علوم فنی مهندسی از مراکز آموزشی پیشرو در این کشور است.

هزینه زندگی پایین است و خوابگاه‌های دانشجویی برای ۶۰ درصد دانشجویان فراهم است. دانشگاه‌های این کشور در پایتخت آن شهر تالین واقع است. هزینه تحصیل برای مثال در کالج تجاری بازرگانی حدود ۴۰۰۰ یورو است و هزینه زندگی و اقامت در این کشور ماهیانه حدود ۳۰۰ یورو. و عضو سیستم ECTS است و به دانشجویان امکان انتقال اعتبار تحصیلی و مدارک را خواهد داد به این ترتیب سال آخر تحصیل را می‌توانند در کشورهای دیگر بگذرانند. مدارک دانشگاه‌های استونی معتبر است و در سراسر اروپا قابل استفاده است.

 

مهاجرت برای کار

استخدام موقت در کشور استونی توسط کارفرما نمی‌تواند بیش از ۶ ماه باشد در دوره زمانی یک ساله. استخدام تبعه خارجی پیش از هر چیز باید توسط پلیس و گارد مرزی ثبت شود و اجازه صادر شود. پس از صدور اجازه شخص می‌تواند درخواست ویزا نماید.

استخدام بلندمدت توسط کارفرما طبق ضوابط انجام شده و حداکثر تا ۲ سال است. این مدت امکان تمدید تا ۵ سال را نیز دارد. تبعه خارجی پس از ورود باید ظرف مدت یک ماه محل اقامت خود را مشخص کند و پیش از هر چیز باید اجازه اقامت داشته باشد. برای اجازه اقامت فرد باید به کنسولگری یا سفارت استونی مراجعه کند و در صورت احراز شرایط درخواست خود را به اداره مهاجرت ارائه دهد. دارندگان مجوز اقامت بلندمدت از سایر کشورهای اروپا می‌توانند طبق روال قانونی بلو کارت دریافت کنند.

 

شرایط ثبت شرکت و مهاجرت به استونی

دو دسته از شرکت‌ها را می‌توان نام برد که ثبت شرکت در این دو دسته انجام خواهد شد. شرکت سهامی خاص OU و شرکت سهامی عام AS.

شرکت سهامی خاص: حداقل برای شرکتی با یک سهامدار ۲۵۵۰ یورو برای احداث شرکت مورد نیاز است. مؤسس یا مؤسسان معاف از پرداخت حداقل میزان سرمایه شرکت تا زمان آغاز فعالیت هستند. این نوع شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی گزینه مناسبی است.

شرکت سهامی عام: حداقل ۲۵۵۰ یورو سرمایه برای شرکتی که دارای حداقل یک سهامدار است. چنین شرکتی باید هیئت مدیره‌ای داشته باشد که ۵۰ درصد از اعضای آن مقیم کشورهای اروپایی باشند. احداث شرکت را به وسیله وکالت‌نامه معتبر و به صورت غیرحضوری نیز می‌توان پیگیری کرد.

 

ثبت شرکت در استونی چه مزایایی برای مهاجرت به استونی دارد؟

شخص به تنهایی می‌تواند برای ثبت شرکت اقدام کند. نیازی نیست زبان بلد باشد. استونی کشور با ثبات با واحد پول یورو و عضو شنگن است و عضو سازمان تجارت جهانی (WTO)، هزینه ثبت شرکت در استونی پایین است، امکان افتتاح حساب و تجارت با آمریکا و اروپا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا. در صورت ثبت شرکت در استونی اقامت یک ساله برای این کشور صادر خواهد شد و در صورتی که طبق ضوابط پیش رفته باشید موفق خواهید شد که پاسپورت اروپا دریافت کنید. در صورتی که برای اقامت در اروپا از طریق استونی اقدام کنید، اقامت ۵ ساله اروپا را دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

انواع ویزا برای مهاجرت به استونی

اگر با ویزای ملی استونی وارد کشور استونی شوید امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی را نخواهید داشت اما اگر از سفارت درخواست ویزای شنگن استونی کنید می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید. انواع ویزاهای استونی عبارت‌اند از ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دیداری، ویزای پزشکی، ویزای ورزشی، ویزای کنفرانس، ویزای هنری که با این ویزاها می‌توان در حوزه شنگن سفر کرد. دریافت ویزای استونی حدود ۴۵ روز زمان می‌برد.

 

تمدید اقامت در استونی

در صورتی که اقدامات لازم برای مهاجرت به استونی را انجام دادی، برای تمدید اقامت باید هر سال اقدام کنید. توجه کنید که درخواست تمدید اقامت از تاریخ انقضای اقامت فعلی نباید زودتر از ۴ ماه و دیرتر از ۲ ماه باشد. هنگامی که برای تمدید اقامت مراجعه می‌کنید باید تمامی موارد قانونی که از شما خواسته می‌شود را رعایت کرده باشید. اظهارنامه‌های مالیاتی، موافقت‌نامه‌ها، قراردادها و … . حتماً موارد قانونی را پیش از مراجعه بررسی کنید و از پرداخت مالیات اطلاع حاصل کنید. پس از ۵ سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم ۵ ساله اقدام کنید. در صورتی که موارد قانونی رعایت نشده باشد اقامت شما تمدید نخواهد شد و شما مجبور به خروج از کشور و ترک حوزه شنگن خواهید بود. مهاجرت به استونی با رعایت ضوابط، شرایط سخت و پیچیده‌ای ندارد.

در صورت درخواست مشاوره با وکیل مهاجرت می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی