مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کشور استرالیا

خلاصه مقاله : استرالی کشوری حاصلخیز و زیبا ست با جمعیت ۲۴ میلیون نفر. جزیره ی استرالیا قدیمی ترین خشکی دنیا محسوب می شود این کشور با مساحتی در حدود ۷ میلیون کیلومتر مربع در نیمکره جنوبی زمین قرار گرفته است. در ادامه ی این مقاله اطلاعات بیشتری درباره ی استرالیا در اختیار شما قرار خواهیم داد.
کشور استرالیا

کشور استرالیا

فهرست مقاله
کشور استرالیا
کشور استرالیا

کشور مشترک‌المنافع استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحادیه کشورهای همسود  است.

سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قارهٔ اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قارهٔ دنیاست.

کشور استرالیا

اگر بخواهیم درصدی از مردمی که در شهرها زندگی می کنند را منتشر کنیم حدود نود درصــــد  را برای شما عزیزان به نوشته قلم درمی آوریم.۳۸ سالگی برای مردمان سن متوسط در کشور این کشور است.سالانه مردمان کشورهای دیگر برای تغییر روند زندگی و روش زندگی خود دست به مهاجرت می زنند.

شرایط مهاجرت به استرالیا برای گرفتن اقامت این کشور از طریق ویزای ۱۸۹ برای افراد متخصص شکل می گیرد.

افرادی که جزئی از نیروهای متخصص کاری به شما می روند می توانند اقامت این کشور از طریق ویزای ۱۸۹ را اخد نمودهو بدون احتیاج به اسپانسر یا فردی که پشتوانه مالی او را فراهم کند وارد کشور استرالیا شود.

شرایط اقامت در استرالیا

"کشور

دولت استرالیا شرایطی را برای متقاضیان اقامت این کشور در نظر گرفته است. شخص متقاضی پیش از هر عملی باید تمامی این شرایط را داشته باشد تا بتواند اقدام به اخذ ویزا نماید. از جمله شرایط اقامت در این کشور که دولت در نظر گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سابقه‌ی کاری و تخصص

جهت دریافت ویزای حرفه و مهارت باید مدرکی جهت اثبات تخصص خود ارائه نمائید.  می توانید سابقه کاری خود و یا فیش های حقوقی خود را به مراکز مربوطه تحویل دهید داشتن 900 ساعت تعلیم در هنرستان ها و یا مراکز فنی حرفه ای نیاز خواهد بود . باید مدارک و شواهد را جهت تصدیق این امر ارائه دهید.

از جمله قوانین اخذ اقامت کاری استرالیا نیز داشتن سابقه کاری بین 1الی 8 ماه می باشد. که شخص متقاضی باید مدارکی جهت تصدیق این امر از قبیل فیش حقوقی، مدت زمان خدمت. پرداخت ها و… ارائه نمائید. که متناسب با مدرک تحصیلی خود باید در حرفه ای مشغول به کار شده باشید.

مدرک زبان

از دیگر شرایط اقامت در این کشور می توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد که در صورت عدم وجود آن امکان اخذ اقامت استرالیا را نخواهید داشت. چرا که مدرک زبان لازمه اقامت شما در این کشور خواهد بود. مدرک زبان باید در قالب آیلتس و یا تافل باشد که در بخش های قبل مدارک لازم جهت پذیرش آن را اعلام نموده ایم.

سابقه ی سفر

داشتن سابقه سفر به  این کشور در زندگی خود به اقامت شما کمک بسزایی خواهد نمود. اما باید نوع اقامت خود را مشخص نموده و نسبت به دریافت اقامت در حرفه، تحصیل، کاری یا پناهندگی اقدام نمائید.

تمکن مالی

همچنین داشتن بضاعت مالی از اهمیت به ویژه ای برخوردار است. چرا که جهت اثبات این امر دولت استرالیا بنا بر این داشته که فرد متقاضی باید مبلغی را جهت تصدیق بضاعت مالی خود به حسابش واریز نماید. این پول باید تا مدتی در حساب وی بماند همچنین گردش مالی فرد متقاضی نیز حائز اهمیت خواهد بود. چرا که کشور استرالیا یکی از کشور های گران دنیا به شمار می رود و داشتن بضاعت مالی جهت زندگی در این کشور مهم خواهد بود.

عدم سوء پیشینه

فرد متقاضی باید هیچگونه سو پیشینه ای نداشته باشد و از سلامت بدنی برخوردار باشد. که قبل از اخذ اقامت باید تمامی مدارک جهت اثبات این اوامر ارائه گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی  قوانین و شرایط اقامت در استرالیا [2020]  نگاهی بیندازید.

راه های اخذ تابعیت استرالیا

کشور استرالیا با داشتن شرایط اقتصادی بسیار پیشرفته خود توانسته است یکی از بهترین گزینه های روی میز برای افرادی که می خواهند تابعیت یک کشور خارجی را داشته باشند، هست. و برای اخذ تابعیت استرالیا می توان از راه های بسیار گوناگونی اقدام کرد که از جمله این راه ها، می توانیم به موارد زیر اشاره هایی داشته باشیم:

1

تابعیت استرالیا از طریق تولد

2

تابعیت استرالیا از طریق اصل خون

3

تابعیت استرالیا از طریق ازدواج

4

تابعیت استرالیا از طریق ویزای کاری

5

اخذ تابعیت استرالیا از طریق ویزای دائم اقامت

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق تولد

"کشور

از سال 1949 تا 1986 قوانینی در کشور  استرالیا مقرر شده که طبق آن هر نوزادی که در خاک کشور  استرالیا متولد می شود به شکل خودکار به تابعیت این کشور در می آید و به عنوان یکی از شهروندان  استرالیا شناخته می شود.

اما این قانون از اواخر سال 1986 تغییر یافت و بدین صورت شد که اگر نوزادی در قلمرو کشور  استرالیا به دنیا بیاید و یکی از والدین نوزاد تابعیت و اقامت کشور  استرالیا را داشته باشد، در این صورت نوزاد به دنیا آمده می تواند تابعیت کشور  استرالیا را داشته باشد.

دیگر نیازی نیست که هر دو والدین تابعیت دائم این کشور را داشته باشند. بنابراین یکی از راه های بسیار ساده برای اخذ تابعیت  استرالیا را می توان تولد نامید که فرد از بدو تولد می توانید اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد.

قوانین فرزندخواندگی

قوانین فرزندخواندگی تا حد زیادی شبیه به قوانین تولد است. چنانچه یک کودک دراسترالیا به فرزندخواندگی پذیرفته شود. در صورتی که یکی از والدین وی ویزای اقامت دائم یا تابعیت استرالیا را داشته باشد، به عنوان تابع این کشور شناخته می شود. چنانچه کودکی دراسترالیا توسط والدین خود رها شود و با انجام تحقیقات تابعیت کودک مشخص نشود. طبق قوانین بین المللی آن کودک تابعیت کشوراسترالیا را دریافت می کند.

برای مطالع ی بیشتر به مقاله ی تابعیت استرالیا از راه تولد  مراجعه کنید.

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های به دست آوردند تابعیت کشور  استرالیا می باشد. که در این روش زن یا مردی که بتواند با فردی دیگری که تابعیت کشور  استرالیا را دارد، ازدواج کند به راحیت می توانید به عنوان شهروند کشور  استرالیا شناخته شود. البته بایستی توجه داشته باشید که تابعیتی که از این طریق به دست می آورید به صورت موقتی بوده و بعد از به دنیا امدن فرزندی شما می توانید درخواست تابعیت و اقامت دائم خود را اعلام نمایید.

در زمان داشتن اقامت موقت در این کشور بایستی ویزای موقتی اقامت خود را داشته باشید که در غیر این صورت طبق قوانین با افراد متخلف برخورد خواهد شد. افراد در مراحل مختلف نامزدی و ازدواج خود بایستی ویزای مربوط به آن مرحله را داشته باشد. که از جمله ویزاهای ازدواج می توان به ویزای نامزدی، عقد و زندگی دو نفره اشاره کرد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت استرالیا از طریق ازدواج  مراجعه کنید.

انواع ویزای استرالیا

 

شرایط پناهندگی دراسترالیا

"کشور

اغلب افرادی که در مناطق مرزی کشور خود زندگی می کنند از امنیت کافی برخوردار نیستند. این امر یکی از مهم ترین عوامل و دلایلی می باشد که افراد به فکر فرار و پناهنده شدن در کشورهای دیگر می افتند.

استرالیا یکی از کشورهایی می باشد که بنا بر برنامه بشر دوستانه در بازه زمانی 2008 تا 2009 اقدام به پذیرفت مهاجران از طریق پناهندگی کرد. اما امروزه این کشور اجازه ورود افراد بدون دارا بودن ویزای معتبر به خاکش را نمی دهد. هم چنین ورود پناهندگان را نیز بسیار محدود کرده است افراد بایستی آگاهی کامل به شرایط و قوانین پناهندگی در این کشور داشته باشند. تا هیچ گونه مشکل و دردسری در این زمینه به وجود نیاید.

شرایط و قوانین پناهندگی در این کشور موجب میکند افرادی که از طریق راه های غیرقانونی در این کشور پناهنده شده اند. فورا خود را به مراجع مربوطه معرفی کنند چرا که در غیر این صورت حتما به طور جدی با این افراد برخورد شده و مجازات خواهند شد.

ویزاهای مرتبط با پناهندگی استرالیا

از ویزاهای مرتبط با پناهندگی استرالیا می توان موارد زیر را نام برد. که افراد بایستی با توجه به شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا ویزای مربوطه خود را دریافت و اخذ نمایند.

پناهندگی

متقاضی به صورت نامحدود می تواند در این کشور اقامت داشته و حتی خانواده خود را نیز برای اقامت دائم دراسترالیا پیشنهاد دهد

برنامه حقوق بشر

فرد می تواند در این کشور زندگی نماید. هم چنین خانواده خود را نیز برای اقامت دراسترالیا پیشنهاد کند

نجات

این ویزا یکی دیگر از ویزاهای مرتبط با پناهندگی در این کشور می باشد. افرادی که در کشور خود با آزار و اذیت و تهدیدات مواجه هستند. می توانند از طریق این نوع ویزا درخواست اقامت دراسترالیا نماید.

زنان در مرض خطر

در این نوع تایپ ویزا مختص زنانی که در خارج از کشور مبدا بدون همسر و سرپرستی زندگی می کنند و در معرض خطرهای جدی قرار دارند قرار می گیرد.

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی پناهندگی در استرالیا به مقاله ی شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا مراجعه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سایت استرالیا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.میزان درآمد در کشور استرالیا چگونه است؟

  • با توجه به نوع شغل میزان درآمد متفاوت است. ولی به طور میانگین چیزی حدود 80 هزار دلار در سال است.

🙋‍♀️2.آیا تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است؟

  • خیر. تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان نیست مگر اینکه موفق به دریافت بورسیه شوید.

🙋‍♀️3.کدام یک از  دانشگاه های استرالیا شهرت جهانی دارند؟

  • دانشگاه های معروف این کشور شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا می باشند.

🙋‍♀️4.بدون داشتن حرفه ای خاص می توان در استرالیا کار پیدا کرد؟

  • از مهمترین شرایط کار داشتن حرفه ای مورد نیاز  می باشد. که در صورت نبود حرفه در رابطه با مشاغل مورد نیاز این کشور باید از نسبت به یافتن اسپانسر شیپ اقدام نماید که طبیعتا کار سخت تری خواهد بود.

🙋‍♀️5.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

  • هر روش مهاجرتی هزینه های مخصوص خودش را دارد اما مهاجرت کاری شامل کم ترین هزینه است.

🙋‍♀️6.موقعیت کارگران در این کشور به چه صورت است؟

  • یک کارگر معمولی در  استرالیا در ازای هر ساعت بیش از 17 دلار این کشور حقوق دریافت می نماید. کسانی که توانایی کار کردن به مدت طولانی ندارند توسط دولت حمایت می شوند که این حمایت از طریق کاهش هزینه های مالیاتی اعطا می شود.

🙋‍♀️7.حداقل هزینه برای زندگی در استرالیا چه میزان است؟

  • این کشور, کشوری گران است که هزینه های زندگی در آن بستگی به نوع و سبک زندگی فرد دارد.

🙋‍♀️8.آیا می توان با ویزای توریستی در کشور استرالیا پناهنده شد؟

  • یکی از دلایلی که در سال های اخیر دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان دشوار شده این است که افراد با این ویزا وارد این کشور می شوند و درخواست پناهندگی میکنند. به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات