رد کردن لینک ها

کشور ارمنستان

ارمنستان و  تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک به ارمنه قدیم مربوط می‌شود ارمنستان بزرگ و کوچک مجزا از همدیگر بودند قبل از مهاجرت به  ارمنستان این سرزمین غنی اطلاعاتی در مورد کشور دریافت کنید و اندکی با زبان آنها آشنا شوید شما از راه های تحصیل در ارمنستان و کار در ارمنستان اقامت ارمنستان  را بگیرید

کشور ارمنستان

کشور ارمنستان با پایتختی ایروان در قفقاز جنوبی قرار دارد. نام رسمی این کشور جمهوری ارمنستان است. این کشور از غرب با ترکیه، از شرق با جمهوری آذربایجان و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است.

بزرگترین شهرهای ارمنستان به ترتیب ایروان با جمعیت حدود ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ نفر، گیومری با جمعیت حدود ۱۲۰٫۰۰۰ نفر و سومین شهر هم وانادزور با جمعیت حدود ۸۳٫۰۰۰ نفر می باشند.

کشورارمنستان یکی از کشورهای با قدمت و کهن محسوب می شود. قدمت تاریخی این کشور به حدود ۳ هزار سال پیش از میلاد می رسد. ارمنستان اولین کشوری بود که دین مسیحیت را به طور رسمی پذیرفت. اگر به این کشور سفر کنید کلیساها و عبادتگاه های قدیمی و باقی مانده از گذشته دور را به وفور خواهید دید.

در دوران صفویه کشورارمنستان جزئی از خاک ایران محسوب می شد. اما بعد ها در اثر حملات حکومت عثمانی قسمتی از آن جدا شد و سپس در سال ۱۹۲۰ بر اساس پیمان های ترکمنچای و گلستان به کلی از ایران جدا شد و به خاک شووی اضافه شد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط دریافت ویزای کاری ارمنستان برای ایرانیان [2019]

کشورارمنستان یک کشور کوهستانی محسوب می شود. بیشتر سرزمین این کشور از کوهستان تشکیل شده است. یکی از مواردی که گردشگران را به خود جذب می کند بارش زیاد برف در این کشور است که این کشور را به مکانی مناسب برای ورزش های زمستانه تبدیل کرده است و هر ساله ورزشکاران اسکی باز زیادی به این کشور سفر می کنند.

 

مناطق توریستی ارمنستان

یکی از منابع در آمد کشورارمنستان، توریست محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی گردشگر از کشورهای روسیه ۴۴% ، گرجستان ۲۸% ۱۲% اتحادیه اروپا و ۷% از ایران به این کشور سفر می کنند. شهر ایروان به عنوان پایتخت کشورارمنستان دارای زیبایی ها و اماکن دیدنی خاص خود است. این شهر با توجه به اینکه پایتخت است میزبان بسیاری از موزه ها و مراکز فرهنگی است.

علاوه بر زیبایی های پایتخت، دریاچه “سوان” هم یکی از جاذبه های گردشگری این کشور است.

دریاچه سوان در ارتفاع حدود ۲ هزار متری سطح دریا قرار دارد. همچنین در اطراف این دریاچه چندین کلیسا و صومعه قرار دارد که جذابیت این کشور را دو چندن می کند.

علاوه بر اینها که گفته شد ارتفاعات زیبا و چشمه های آب گرم و آب معدنی، امکان اسکی روی برف، اسکی روی آب دریاچه سوان و دریاچه های قابل شنا در ارتفاعات کوه ها از تفریحات سرگرم کننده درکشورارمنستان محسوب می شوند.

از جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف کشورارمنستان می توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

شهر ایروان:

مسجد آبی، قلعه اربونی، ساختمان ماتناداران، میدان آزادی، خیابان ماشتوتس و مهم ترین آنها ساختمان بزرگ اُپرا.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت تحصیلی ارمنستان

شهر دیلیجان:

چندین صومعه تاریخی نظیر هاخارتسین و ماتوسا، دهکده ملوکان. این شهر بسیار آرام و دارای آب و هوای تمیزی است و به همین خاطر بسیاری از افراد مشهور ارمنستان در این شهر زندگی می کنند. این شهر معروف به سوئیس کوچک است.

یرموک:

شهری با طبیعت بکر و زیبا، مهم ترین جاذبه توریستی آن دریاچه معروف یرموک است.

ساخکادزور:

پیست اسکی و صومعه کیچاریس.

مقالات مرتبط با ارمنستان:

  1. کار در ارمنستان
  2. اقامت ارمنستان
  3. اقامت تحصیلی ارمنستان
  4. سرمایه گذاری در ارمنستان
  5. شرایط دریافت ویزای کاری ارمنستان برای ایرانیان [2019]
  6. شرایط دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان برای ایرانیان [2019]

 

زبان و فرهنگ مردم ارمنی

مردم ارمنی با توجه به نزدیکی به اروپا از لحاظ فرهنگی به مردم اروپا نزدیک شده اند. البته هنوز مهمان نوازی مردم ارمنستان جایگاه ویژه خودش را دارد. ارمنستان از لحاظ فرهنگی کشوری غنی می باشد.

زبان رسمی مردم این کشور ارمنی است. زبان ارمنی از زبان های شاخه هند و اروپایی است. البته ذکر این موضوع جالب است که تقریبا تمام مردم این کشور می توانند به زبان روسی صحبت کنند. علت این امر استعمار طولانی روسیه بوده است ولی هم اکنون مردم به سمت زبان انگلیسی گرایش پیدا کرده اند و رشد خوبی در بین مردم داشته است.

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره