شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند برای مهاجران چگونه است؟

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند برای متقاضیان تحصیل در هلند دارای یک پروسه می‌باشد. تحصیل در هلند و اخذ ویزای دانشجویی هلند شباهت‌هایی با سایر کشورهای اروپایی دارد که ما سعی داریم در این مورد اطلاعات مختصری در اختیار شما قرار دهیم که امیدواریم مفید واقع شود.

ویژگی‌های کشور هلند

هلند در شمال غربی اروپا با ارتفاع کم و یا حتی پایین‌تر از سطح دریا واقع شده است. مزارع گل لاله، آسیاب‌های بادی و روستاهای هلند از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی هلند به‌حساب می‌آیند. کشور هلند از لحاظ جمعیتی کشوری متراکم است که پرجمعیت‌ترین قسمت آن شمال کشور هلند می‌باشد. حمل‌ونقل شهری در هلند بیشتر به‌وسیله مترو، ترم و اتوبوس انجام می‌شود و تاکسی نقش چندانی در حمل‌ونقل ندارد.

کشور هلند به دلیل همجواری با چند کشور از جمله آلمان، فرانسه، انگلیس و بلژیک دارای قومیت‌های مختلفی و در نتیجه فرهنگ‌های متفاوتی می‌باشد. زبان مردم هلند، زبان هلندی می‌باشد که شاخه‌ای از زبان آلمانی به‌حساب می‌آید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی نهایتا چهار سال و در مقطع کارشناسی دو سال به طول می‌انجامد که کوتاه‌تر شدن مدت تحصیل به میزان کوشش و سبک زندگی فرد بستگی دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند داشتن مدرک دیپلم و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه‌های ایران موردنیاز می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در هلند دارای شرایطی است. تحصیل در مقطع دکتری در هلند به دو صورت آزاد و بورسیه انجام می‌شود که برای اخذ بورسیه دکتری در هلند باید واجد شرایطی باشید از جمله اینکه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های معتبر دریافت کرده باشید و همچنین دارای مدرک زبان در سطوح بالا باشید. در مورد تحصیل در هلند و اخذ بورسیه تحصیلی هلند می‌توانید با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با مشاوره گرفتن از برترین مشاوران کشور به جواب سؤالات خود برسید.

هزینه‌های تحصیل در هلند

یکی از مزایای تحصیل در هلند عدم نیاز به اثبات پشتوانه مالی می‌باشد ولی باید هزینه اجاره اتاق را برای مدت حداقل سه ماه و هزینه حداقل یک سال شهریه تحصیل به‌حساب دانشگاه واریز کنید. البته لازم است تأکید شود که در ادامه نیاز به پشتوانه مالی می‌باشد مگر اینکه از طریق بورسیه جذب دانشگاه شوید چون هزینه تحصیل در هلند برای یک سال تحصیلی مبلغی بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است که با توجه به مقطع تحصیلی متغیر می‌باشد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در هلند

دانشگاه‌های هلند دارای سطح علمی بالا می‌باشند و همین موضوع موجب شده که تحقیقات علمی در دانشگاه‌های هلند دارای اعتبار بین‌المللی باشد. همین اعتبار بالای دانشگاه‌های هلند سبب شده که درخواست برای تحصیل در هلند مخصوصا از طرف هموطننان عزیز ایرانی بالا باشد. با توجه به بین‌المللی بودن دانشگاه‌های هلند زبان تدریس در دانشگاه‌های هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می‌باشد.

کار دانشجویی در هلند

در هلند هر دانشجو حق دارد ساعات مشخصی را به کار مشغول شود این ساعات کار از ۱۰ ساعت شروع و به ۳۰ ساعت ختم می‌شود که ۱۰ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت برای کارشناسی ارشد و در آخر هم ۳۰ ساعت برای مقطع دکتری می‌باشد. اگر شما حداکثر ساعت کاری تان را پر کنید فقط می‌توانید هزینه مسکن را تهیه کنید. توصیه مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات به شما این است که اگر توان مالی دارید که حتی بدون کار کردن از پس هزینه‌های خود بر بیایید به تحصیل در هلند اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در هلند

اگر خواهان تحصیل در هلند در مقاطع مختلف هستید با تهیه مدارک زیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی هلند مشغول شوید:

  1. کپی صفحات پاسپورت
  2. اصل یا ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
  3. توصیه‌نامه از دو نفر استاد دانشگاه (برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری)
  4. گواهی سابقه کار برای افراد شاغل
  5. عکس پاسپورتی
  6. مدرک زبان
  7. انگیزه نامه شما
  8. رزومه

به غیر از مدارک بالا ممکن است مدارک دیگری هم لازم باشد که ما مهم‌ترین‌ها را بیان کردیدم.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

0 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

اقامت

گرفتن اقامت

امروزه افراد زیادی برای گرفتن اقامت کشورهای مناسب اقدام می

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی