مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند برای مهاجران چگونه است؟

ویزای تحصیلی هلند

شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند برای مهاجران چگونه است؟

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند برای متقاضیان تحصیل در هلند دارای یک پروسه می‌باشد. تحصیل در هلند و اخذ ویزای دانشجویی هلند شباهت‌هایی با سایر کشورهای اروپایی دارد که ما سعی داریم در این مورد اطلاعات مختصری در اختیار شما قرار دهیم که امیدواریم مفید واقع شود.

این مطلب در 98/12/22 به روز رسانی شد.

ویژگی‌های کشور هلند

هلند در شمال غربی اروپا با ارتفاع کم و یا حتی پایین‌تر از سطح دریا واقع شده است. مزارع گل لاله، آسیاب‌های بادی و روستاهای هلند از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی هلند به‌حساب می‌آیند. کشور هلند از لحاظ جمعیتی کشوری متراکم است که پرجمعیت‌ترین قسمت آن شمال کشور هلند می‌باشد. حمل‌ونقل شهری در هلند بیشتر به‌وسیله مترو، ترم و اتوبوس انجام می‌شود و تاکسی نقش چندانی در حمل‌ونقل ندارد.

کشور هلند به دلیل همجواری با چند کشور از جمله آلمان، فرانسه، انگلیس و بلژیک دارای قومیت‌های مختلفی و در نتیجه فرهنگ‌های متفاوتی می‌باشد. زبان مردم هلند، زبان هلندی می‌باشد که شاخه‌ای از زبان آلمانی به‌حساب می‌آید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

تحصیل در هلند

 

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی نهایتا چهار سال و در مقطع کارشناسی دو سال به طول می‌انجامد که کوتاه‌تر شدن مدت تحصیل به میزان کوشش و سبک زندگی فرد بستگی دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند داشتن مدرک دیپلم و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه‌های ایران موردنیاز می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در هلند دارای شرایطی است. تحصیل در مقطع دکتری در هلند به دو صورت آزاد و بورسیه انجام می‌شود که برای اخذ بورسیه دکتری در هلند باید واجد شرایطی باشید از جمله اینکه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های معتبر دریافت کرده باشید و همچنین دارای مدرک زبان در سطوح بالا باشید. در مورد تحصیل در هلند و اخذ بورسیه تحصیلی هلند می‌توانید با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با مشاوره گرفتن از برترین مشاوران کشور به جواب سؤالات خود برسید.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در هلند

 

ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

 

دانشگاه‌های هلند دارای سطح علمی بالا می‌باشند و همین موضوع موجب شده که تحقیقات علمی در دانشگاه‌های هلند دارای اعتبار بین‌المللی باشد. همین اعتبار بالای دانشگاه‌های هلند سبب شده که درخواست برای تحصیل در هلند مخصوصا از طرف هموطننان عزیز ایرانی بالا باشد. با توجه به بین‌المللی بودن دانشگاه‌های هلند زبان تدریس در دانشگاه‌های هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می‌باشد.

کار دانشجویی در هلند

در هلند هر دانشجو حق دارد ساعات مشخصی را به کار مشغول شود این ساعات کار از ۱۰ ساعت شروع و به ۳۰ ساعت ختم می‌شود که ۱۰ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت برای کارشناسی ارشد و در آخر هم ۳۰ ساعت برای مقطع دکتری می‌باشد. اگر شما حداکثر ساعت کاری تان را پر کنید فقط می‌توانید هزینه مسکن را تهیه کنید. توصیه مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات به شما این است که اگر توان مالی دارید که حتی بدون کار کردن از پس هزینه‌های خود بر بیایید به تحصیل در هلند اقدام کنید.

هزینه‌های تحصیل در هلند

یکی از مزایای تحصیل در هلند عدم نیاز به اثبات پشتوانه مالی می‌باشد ولی باید هزینه اجاره اتاق را برای مدت حداقل سه ماه و هزینه حداقل یک سال شهریه تحصیل به‌حساب دانشگاه واریز کنید. البته لازم است تأکید شود که در ادامه نیاز به پشتوانه مالی می‌باشد مگر اینکه از طریق بورسیه جذب دانشگاه شوید چون هزینه تحصیل در هلند برای یک سال تحصیلی مبلغی بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است که با توجه به مقطع تحصیلی متغیر می‌باشد.هزینه های تحصیل علاوه بر شهریه های دانشگاهی ، شامل کتاب و وسایل کمک آموزش نیز می شود. این هزینه ها می تواند با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت باشد ولی معمولا بین ۳۰۰ الی ۶۵۰ یورو در سال برای شما هزینه بر می دارد.

هزینه زندگی برای تحصیل در هلند

 

هزینه تحصیل و زندگی در هلند شامل غذا ، حمل و نقل عمومی ، خرید کتاب ، پوشاک و فعالیت های مربوط به اوقات فراغت می باشد. البته علاوه بر این ها شما یک هزینه برای اجاره مسکن و بیمه سلامت نیز دارید. تقریبا هزینه تحصیل و زندگی در هلند برای یک سال برابر با ۸۰۰ الی ۱۱۰۰ یورو در ماه است.

هزینه های مربوط به خانه

اگر شما یک دانشجو با درآمد متوسط باشید ، متوجه خواهید شد که یک سوم از درآمد شما صرف مخارج خانه می شود. یک اتاق متوسط در هلند حدود ۳۰۰ الی ۶۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.شرایط مربوط به گرفتن خانه برای دانشجویان در هلند به شرح زیر است:

 • اگر دانشجو به تنهایی یک خانه مستقل را اجاره کند هزینه ای حدود ۴۱۹ یورو در ماه دارد.
 • هزینه زندگی دانشجویی همراه با یک هم اتاقی برابر است با ۵۷۲ یورو در ماه
 • هزینه زندگی در خوابگاه دانشجویی برابر است با ۳۴۰ یورو در ماه

به خاطر داشته باشید که هزینه های متفاوتی در اجاره خانه ی شما وجود دارند. برای مثال ، قبل از اینکه خانه ای را اجاره کنید در ابتدا نیاز به پرداخت بیعانه برای منزل دارید که هزینه آن معمولا برابر با هزینه اجاره یک ماه است. البته این بیعانه در هنگامی که قرار داد اجاره خانه تمام شده باشد و وضعیت خانه نسبت به روز اولی که دریافت شده ، تغییری نکرده باشد به شما عودت داده خواهد شد.

مورد بعدی در رابطه با هزینه تحصیل و زندگی در هلند ، هزینه های گاز ، برق ، آب ، زباله و اینترنت می باشد. این هزینه ها به شرکتی که از آن ها سرویس گرفته اید بستگی دارد. هزینه های جانبی برای یک آپارتمان سه اتاقه در هلند به طور میانگین ۱۶۵ یورو در ماه می باشد. هزینه اینترنت نیز به طور میانگین ۲۳ یورو در ماه هزینه دارد .میانگین هزینه های حمل و نقل در هلند ماهیانه ۳۵ یورو می باشد.

 

شهریه مقاطع تحصیلی هلند

 

ویزای تحصیلی هلند
ویزای تحصیلی هلند

دولت هلند برای دانشگاه های این کشور دو نوع شهریه تحصیلی در نظر گرفته است.

شهریه های نهادی توسط خود دانشگاه تعیین می شوند و برای دانشجویانی است که از اتباع خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می باشند. این نوع شهریه به نوع رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. این شهریه بین ۶۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو در سال می باشد.شهریه دوره های مقدماتی برای اتباع داخل و خارج از اتحادیه اروپا یکسان می باشد و سالیانه بین ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو می باشد.

دوره های کارشناسی برای دانشجویان اتحادیه اروپا ۱۹۸۴ یورو و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ۶۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ یورو در سال متغیر می باشد. شهریه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان اتحادیه اروپا ۱۹۸۴ یورو و برای دانشجویان خارج از اتحادیه بین ۷۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو در سال می باشد. همچنین شهریه تحصیلی برای دوره های MBA تقریبا بین ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ یورو می باشد.

دانشجویان به طور متوسط سالیانه ۱۰,۳۵۰ یورو برای پوشش هزینه های زندگی شامل خدمات مربوط به مسکن ، غذا ، بیمه سلامت و حمل و نقل در هلند نیاز دارند.تحصیل در هلند نسبت به کشور های دیگر مانند انگلستان و آمریکا بسیار به صرفه تر خواهد بود . برای مثال ، شهریه های تحصیلی در انگلستان از ۱۵۰۰۰ یورو آغاز می شوند و این مبلغ ۳ برابر بیشتر از هزینه تحصیل در هلند است . هزینه های زندگی در انگلستان نیز حد اقل ۱۳۸۰ یورو در ماه می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

 

اگر خواهان تحصیل در هلند در مقاطع مختلف هستید با تهیه مدارک زیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی هلند مشغول شوید:

 1. کپی صفحات پاسپورت
 2. اصل یا ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 3. توصیه‌نامه از دو نفر استاد دانشگاه (برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری)
 4. گواهی سابقه کار برای افراد شاغل
 5. عکس پاسپورتی
 6. مدرک زبان
 7. انگیزه نامه شما
 8. رزومه

به غیر از مدارک بالا برای ویزای تحصیلی هلند ممکن است مدارک دیگری هم لازم باشد که ما مهم‌ترین‌ها را بیان کردیم.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات