Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

نحوه اخذ ویزای تحصیلی قبرس برای مهاجران

 ویزای تحصیلی قبرس

تحصیل در قبرس و اخذ  ویزای تحصیلی قبرس دارای خصوصیات و ویژگی‌های خود می‌باشد. این ویژگی‌ها گاها منحصر بفرد و گاها مشترک با سایر کشورهای اروپایی می‌باشد که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از شرایط تحصیل در قبرس  تا پایان با ما همراه باشید.

برای ادامه تحصیل در قبرس باید از مسائل مختلفی در این مسیر آگاه باشید. قبل از هر چیزی به شما یادآوری می‌کنیم برای اخذ  ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در قبرس موسسه حقوقی مهاجرتی آوات آماده ارائه انواع مشاوره تلفنی و حضوری و همچنین خدمات دیگر به شما سروران گرامی می‌باشد. قبل از هر اقدامی بهتر است اندکی با این کشور شامل فرهنگ، زبان و … این کشور آشنا شویم.

قبرس، کشور دو قومیت

جمهوری قبرس نام رسمی و بین‌المللی کشور قبرس است. این کشور با پایتخت نیکوزیا در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته است. این کشور جزیره‌ای است که از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است. بخش شمالی این کشور ترک نشین و بخش جنوبی یونانی نشین که ۷۷ درصد جمعیت این جزیره یونانی و ۱۸ درصد ترک هستند. دو زبان یونانی و ترکی در این کشور زبان رسمی محسوب می‌شوند.

کشور قبرس جزء اتحادیه اروپا محسوب و در سال ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوسته است. این کشور دارای اقتصاد توسعه یافته و صنعتی نیست و بیشتر تولیدات این کشور به صورت صنایع دستی و محلی می‌باشد اما مهم‌ترین منبع درآمد قبرس توریسم به حساب می‌آید.

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس متقاضیان زیادی از جمله از طرف دانشجویان ایرانی دارد. دانشگاه‌های قبرس به دو صورت خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند. اگر شما خواهان تحصیل در قبرس هستید باید بدانید که برای ورود به دانشگاه‌های دولتی قبرس باید پذیرش بگیرید.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در انگلیس

تحصیل در قبرس مزیت‌های زیادی دارد از جمله این مزیت‌ها هزینه‌های زندگی و تحصیلی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است ولی در مقابل شما در یک کشور اروپایی با امکانات و سطح رفاه سایر کشورهای اروپایی زندگی می‌کنید و از تمام امکانات رفاهی و تحصیلی در قبرس بهره‌مند می‌شود. از دیگر مزیت‌های تحصیل در قبرس وجود دانشگاه‌های در سطح بالای بین‌المللی است که دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جذب می‌کنند. برای آگاهی بیشتر مزیت‌های تحصیل در قبرس و اخذ  ویزای تحصیلی قبرس هستید با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

 

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در قبرس

اگر خواهان تحصیل در قبرس یا هر کشور دیگر دارید باید یک نکته را مد نظر داشته باشید و آن نکته این است که دانشگاهی را انتخاب کنید از طرف وزارت علوم ایران مورد تایید بوده و قابل ارزیابی باشد.

از آنجا که قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود دانشگاه‌های دو بخش دارای تفاوت‌های هستند و به طور مثال دانشگاه مدیترانه شرقی تا مقطع دکترا مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است و در مقابل دانشگاه‌های قبرس جنوبی تا مقطع لیسانس مورد تایید وزارت علوم بوده و در مقاطع بالاتر در حال بررسی هستند. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه در انتخاب دانشگاه به شما توصیه می‌کنیم از افراد خبره کمک بگیرید تا برای تحصیل در قبرس و اخذ  ویزای تحصیلی قبرس دچار مشکل نشوید. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در این زمینه آماده ارائه انواع خدمات از جمله مشاوره رایگان می‌باشد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در قبرس

در مورد زبان تحصیل در قبرس و اخذ  ویزای تحصیلی قبرس یک موضوع خوشحال کننده برای بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در قبرس این است که برای ورود به دانشگاه‌های قبرس نیاز به داشتن مدرک زبان نیست اما باید توجه داشته باشید که بعد از اخذ  ویزای تحصیلی قبرس و مهاجرت تحصیلی به قبرس باید به دوره‌های آموزش زبان پرداخته و زبان مورد نیازتان را بیاموزید. زبان تحصیل در قبرس (شمالی و جنوبی) انگلیسی است به استثنای دانشگاه ملی یونان که دروس به زبان یونانی تدریس می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه »
مراحل ویزای تحصیلی پرتغال [2019]

به طور کلی تدریس در دانشگاه‌های قبرس شمالی به زبان انگلیسی و در قبرس جنوبی به زبان‌های انگلیسی و یونانی است.

هزینه‌های تحصیل در قبرس

برای تحصیل در قبرس باید توان مالی لازم را داشته باشید. هزینه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی در حدود ۶۵۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار در سال است. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب در حدود ۹۰۰۰ و ۱۲۰۰۰ دلار برای تمام طول دوره تحصیلی است.

اگر شما خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس هستید و در دوره دبیرستان از دانش آموزان ممتاز بوده‌اید خبر خوب این است که بین ۲۵ تا ۵۰ درصد هزینه‌های تحصیل در قبرس را می‌توانید تخفیف بگیرید و از بورسیه تحصیلی قبرس بهره‌مند شوید.

شرایط سنی برای تحصیل در قبرس

شرایط سنی برای تحصیل در قبرس بسیار مناسب و امیدوار کننده است. اگر شما خواهان تحصیل در قبرس هستید زیاد نگران سن نباشید چون برای تحصیل در مقطع کارشناسی افراد تا ۳۰ سال می‌توانند اقدام کنند. جالب‌تر اینکه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبرس و دکتری قبرس شما هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارید که این مزیت می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد برای کسانی که شرایط سنی تحصیل در برخی کشورها را ندارند و می‌خواهند در یک کشور خوب با امکانات در حد بین‌المللی تحصیل کنند.

شرایط اخذ ویزا برای والدین و همسر حین تحصیل در قبرس

برای ورود به قبرس شمالی، والدین دانشجو نیازی به اخذ ویزا ندارند و فقط مهر ویزا داخل پاسپورت زده می‌شود. برای ورود به قبرس جنوبی برای والدین دانشجو نیاز به اخذ ویزا می‌باشد که والدین دانشجو برای ورود به قبرس جنوبی باید اقدام به اخذ ویزا کنند.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت تحصیلی اسلوونی

برای دانشجویان متأهل هم مشکلی برای همراهی همسر وجود ندارد فقط باید از پلیس قبرس برگه تایید اقامت دریافت کند. این اجازه اقامت فقط تا پایان مدت تحصیل دانشجو اعتبار دارد.

امیدوارم اطلاعات لازم را در مورد تحصیل در قبرس و اخذ  ویزای تحصیلی قبرس از این نوشته به دست آورده باشید. در صورتی که تصمیم به تحصیل در قبرس گرفته‌اید در اولین فرصت با مشاوران مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با خیالی آسوده مسیرتان را پیش بروید.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره