شماره تماس در واتس اپ : 905340102540+ - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی چگونه است؟

ویزای تحصیلی رومانی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی چگونه است؟

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی رومانی
ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی رومانی

اخذ ویزای تحصیلی رومانی برای دانشجویان کشورهای خارجی که قصد تحصیل در این کشور را دارند لازم است. البته اخذ ویزای تحصیلی رومانی برای برخی کشورها لازم نیست این کشورها عبارتند از: آمریکا، کانادا، ژاپن، سویس، کره جنوبی، مولداوری، کرواسی و صربستان.

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در رومانی هستند و شهروند کشورهای مذکور هستند نیازی به ویزا ندارند اما اخذ ویزای تحصیل رومانی برای کشورهای دیگر مانند کشور خودمان لازم است. دانشگاه های رومانی هرساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی جذب می کنند و آن هم به دلیل سطح بالای دانشگاه های این کشور در جهان است.

کشور رومانی عضو پیمان شینگن (قرارداد ویزای شینگن)  نیست به همین خاطر قوانین این کشور با دیگر کشورهای اروپایی کمی متفاوت است. برای اخذ ویزای تحصیلی رومانی و تحصیل در رومانی شما نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور دارید.

اگر شما قصد تحصیل در رومانی را دارید این موضوع را باید بدانید که مدرک دانشگاه های رومانی مورد تایید وزارت ایران نبوده ولی در کشورهای اروپایی و آمریکا کاملا معتبر و ارزش بالایی دارد. اخذ ویزای تحصیلی رومانی شرایط و دشواری خاصی ندارد. ما در اینجا قصد داریم برخی شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی و ویژگی های تحصیل در رومانی را برای شما شرح دهیم. در ادامه با موسسه حقوقی مهاجرت آوات همراه باشید.

دانشگاه های معتبر رومانی

کشور رومانی دارای دانشگاه های بسیاری است که هر کدام در سطح بین الملل دارای اعتبار بالایی هستند. در شهر بخارست پایتخت رومانی تعداد دانشگاه های بیشتری وجود دارد. در مجموع حدود ۷۰ دانشگاه در کشور رومانی وجود دارد که بیشترین تعداد آن در پایتخت یعنی شهر بخارست قرار دارند.

از ۷۰ دانشگاه موجود در رومانی ۳۶ عدد آنها در شهر بخارست قرار دارند که تعداد ۱۶ عدد از این دانشگاه ها سراسری و ۲۰ تای آنها خصوصی هستند. در اینجا تعدادی از دانشگاه های مهم و پر طرفدار رومانی را برای شما نام خواهیم برد.

مهم ترین دانشگاه پایتخت رومانی دانشگاه بخارست است و از دیگر دانشگاه های رومانی که دانشگاه های معتبرتری نسبت به سایر دانشگاه های این کشور هستند می توان دانشگاه الکساندرویان کوزا، دانشگاه وست تیمیسوارا و دانشگاه بیس بولای را نام برد.

در بین این دانشگاه های نام برده شده دانشگاه الکساندرویان کوزا قدیمی ترین دانشگاه این کشور است. به طور کلی مدرک بیشتر دانشگاه های رومانی مورد پذیرش سایر کشورها است اما این چهار دانشگاه جزء برترین دانشگاه های رومانی هستند.

هزینه های زندگی در رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای اروپایی است و از سطح رفاه و امکانات زندگی بالایی برخوردار است. این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه زندگی بسیار پایینی دارد و بخاطر همین جزء کشورهای محبوب برای مهاجرت تحصیلی است.

برای زندگی دانشجویی در کشور رومانی مبلغی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو لازم است. بیشتر هزینه های زندگی در کشور رومانی مربوط به مسکن است که با تهیه خوابگاه دانشجویی یا خانه های دانشجویی و شراکت با چند دانشجوی دیگر هزینه های خود را به مقدار چشم گیری کاهش دهید.

کشور رومانی ترکیبی از سبک زندگی مدرن و سنتی را در خود جای داده است به همین خاطر زندگی در این کشور همیشه جذاب خواهد بود و با این هزینه های کم زندگی می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت تحصیلی و حتی بعد از اتمام تحصیلات اخذ اقامت باشد.

هزینه های تحصیل در رومانی

هزینه های تحصیل در رومانی به نسبت سایر کشورهای اروپایی مقدار قابل قبولی است. شهریه دانشگاه های رومانی در رشته های مختلف و دانشگاه های متفاوت، متغیر است اما بطور تقریبی می توان مبلغی را جهت راهنمایی شما ارائه داد.

هزینه تحصیل در رومانی در رشته های غیر پزشکی در حدود ۲۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰ یورو در سال است. در رشته های پزشکی مسلما هزینه ها بالاتر است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های رومانی که شامل شهریه دانشگاه می شود مبلغی بین ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ هزار است. برای تحصیل در رشته های مختلف رومانی حتما از توان مالی خود مطمئن شوید چون برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی رومانی شما باید هزینه شهریه یک سال دانشگاه تان را بعد پذیرش از دانشگاه مورد نظر به حساب دانشگاه واریز کنید تا کشور رومانی به شما اجازه اخذ ویزای اقامت بدهد. برای اطلاع دقیق تر از شهریه ها و سایر شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی با ما تماس بگیرید.

 

لینک مفید: سفارت رومانی در تهران

 

کار دانشجویی در رومانی

کشور رومانی نیز از دیگر کشورهای اروپایی مستثنی نیست و دانشجویان بین المللی اجازه کار دارند. ساعات مجاز کار برای دانشجویان بین المللی ۲۰ ساعت در هفته است. ساعات کار در کشور رومانی قابل انعطاف است. انعطاف به این معنا که قابل افزایش است اما برای افزایش ساعات کار نیاز به کسب اجازه از مرجع مربوطه دارید.

با ۲۰ ساعت کار دانشجویی در رومانی شما می توانید بخش قابل توجهی و حتی تمام هزینه های خود را جبران کنید چون هزینه های زندگی و تحصیل در رومانی بسیار مناسب تر از سایر کشورهای اروپایی است. یکی از نکاتی که در مورد کار دانشجویی باید مد نظر قرار دهید این است که برای کار در رومانی باید زبان رومانیایی را فرا بگیرید و این موضوع هم دشواری خاصی ندارد و در مقابل باعث می شود که با بازار کار رومانی و وضعیت کار در رومانی آشنا شوید و تجربیات زیادی بدست اورید.

زبان تحصیل در رومانی

زبان تحصیل در رومانی هیچ نگرانی برای شما بوحود نخواهد آورد و خبر خوب اینکه در دانشگاه های رومانی، تدریس به چند زبان مختلف صورت می گیرد. امکان تدریس در اکثر رشته ها و دانشگاه های این کشور به سه زبان رومانیایی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی برای شما فراهم است. همین موضوع باعث شده که رومانی به یکی از مقاصد پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی باشد.

در پایان این گفتار امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در زمینه اخذ ویزای تحصیلی رومانی تجربیات ارزشمندی دارد که مفتخر است با شما هموطنان عزیز سهیم شود.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
+905340102540 مشاوره تلفنی در واتس اپ