Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی بلژیک [2019] – تحصیل در بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

اخذ  ویزای تحصیلی بلژیک و تحصیل در بلژیک متقاضیان خاص خود را دارد. برای اخذ  ویزای تحصیلی بلژیک شرایط و مدارکی لازم است که از طرف دولت بلژیک تعیین شده است که در این اینجا قصد داریم برای شما هموطنان شرح دهیم. علاوه بر موارد بالا، هزینه های تحصیل در بلژیک، ساعات مجاز کار دانشجویی در بلژیک و سایر موضوعات مورد نیاز برای تحصیل در بلژیک را برای شما توضیح خواهیم داد.

قبل از شروع به توضیح موارد گفته شده بهتر است بدانید  ویزای تحصیلی بلژیک دو نوع است که یکی کوتاه مدت و نود روزه و نوع دیگر طولانی مدت و برای بیش از نود روز است. قبل از هر چیزی باید تعیین کنید برای شما کدام نوع ویزا مناسب است. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با کادر مشاوره ای مجرب در زمینه تحصیل در بلژیک و اخذ  ویزای تحصیلی بلژیک از شروع تا پایان در کنار شما خواهد بود.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به نروژ

در بلژیک کلاس های دانشگاه از ماه های سپتامبر و اکتبر تشکیل می شوند. در پایان هر ترم دانشجویان باید در امتحانات پایان ترم شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند تا بتوانند سال تحصیلی بعدی را شروع کنند. تدریس در موسسات آموزش عالی بلژیک دو مرحله ای صورت می گیرد که مرحله اول به صورت عملی و مرحله دوم به صورت پژوهشی و آموزشی است. در این موسسات رشته های همچون معماری، هنر، بهداشت و … تدریس می شود.

پیشنهاد مطالعه »
نحوه درخواست پناهندگی در بلژیک چگونه است؟

هزینه های تحصیل در بلژیک تقریبا رایگان است بدین صورت که تنها تعدادی از دانشگاه ها و در رشته های محدودی شهریه دریافت می کنند که با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی شما می توان برآورد دقیق تری از هزینه های تحصیل در بلژیک بدست آورد.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بلژیک کمی دشوارتر است و این دشواری هم به دلیل داشتن آزمون ورودی در این رشته ها است. داشتن آزمون ورودی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بلژیک باعث شده که برخی دانشجویان به کشورهای دیگر مثل آلمان و اتریش که دارای دانشگاه های رایگان هستند تمایل پیدا کنند.

طول دوره تحصیل در بلژیک همانند دیگر کشورهای اروپایی در مقطع لیسانس سه تا چهار سال و فوق لیسانس یک تا دو سال است.

هزینه های زندگی در بلژیک

از آنجا که تحصیل در بلژیک بجز در موراد محدودی رایگان است تنها هزینه هایی که دانشجو باید متحمل شود هزینه های زندگی در بلژیک است که مبلغ زیادی نمی شود و دانشجو می تواند با کار دانشجویی مقدار زیادی از آن را پوشش دهد.

هزینه های زندگی دانشجویی در بلژیک در مقاطع مختلف کمی متفاوت است. هزینه زندگی دانشجویی در مقطع لیسانس در کشور بلژیک در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد که در مقاطع بالاتر در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در بلژیک شرایط ویژه ای را دارد به طوری که در مقطع دکترا به دانشجویان بورسیه اعطا می شود و در صورت بورسیه شدن دانشجو، وی به عنوان شاغل محسوب شده و حقوق ماهیانه ۲۰۰۰ دلاری دریافت خواهد کرد. به همین خاطر رقابت زیادی برای دریافت بورسیه تحصیلی بلژیک وجود دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نروژ این است که دانشجو مقاطع قبلی را در دانشگاه های معتبر گذرانده و دارای مقاله های بین و المللی بوده و همچنین مدرک زبان سطح بالای آیلتس و تافل باشد.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی بلژیک

زبان تدریس در دانشگاه های بلژیک

موضوع بسیار جالبی که در مورد تحصیل در بلژیک وجود دارد این است که زبان تدریس در دانشگاه های بلژیک با این که زبان این کشور انگلیسی نیست اما در بسیاری از رشته های تحصیلی حتی در مقطع کارشناسی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود که می تواند مزیت خوبی برای دانشجویان بین المللی باشد. برای تحصیل در کشور بلژیک مخصوصا مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

 

لینک مفید: سفارت بلژیک در تهرن

 

کار دانشجویی در بلژیک

کار دانشجویی در کشور بلژیک نیز همچون سایر کشورهای اروپایی اجازه داده شده است. در مقطع لیسانس دانشجویان می توانند در هفته به ۱۰ ساعت کار بپردازند این ساعت کاری در مقطع فوق لیسانس تا ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه داده شده است. در تمام مقاطع به ازای هر ساعت کار مبلغی در حدود هشت تا ده دلار پرداخت خواهد شد که با توجه به رایگان بودن تحصیل در بلژیک می تواند سایر هزینه های دانشجو را پوشش دهد.

دانشگاه های معتبر بلژیک

کشور بلژیک دارای دانشگاه های معتبر و بین المللی زیادی است که هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کنند. در پایین تعدادی از دانشگاه های معتبر کشور بلژیک را برای شما نام می بریم.

  • دانشگاه وریج بروکسل
  • دانشگاه آزاد بروکسل
  • دانشگاه لیژ
  • دانشگاه خنت

تحصیل در کشور بلژیک همواره متقاضیان زیادی داشته است که علت آن را می توان سطح بالای زندگی افراد جامعه و همچنین دانشگاه های مدرن این کشور دانست. اگر شما هم تصمیم گرفته اید که تحصیل در بلژیک را تجربه کنید و با تحصیل در دانشگاه های مدرن آینده خود را تضمین کنید حتما در اسرع وقت با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و از تجربیات ما در زمینه مهاجرت تحصیلی به بلژیک  و اخذ  ویزای تحصیلی بلژیک نهایت استفاده را ببرید.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه تحصیل در بلژیک سالانه چقدر است؟

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره