شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هر آنچه که درباره ویزای تحصیلی اوکراین باید بدانید

ویزای تحصیلی اوکراین

هر آنچه که درباره ویزای تحصیلی اوکراین باید بدانید

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی  اوکراین

با اینکه ویزای تحصیلی  اوکراین شباهت‌هایی با ویزای تحصیلی کشورهای دیگر اروپایی دارد اما دارای شرایط خاص و متقاضیان خاص خود می‌باشد. تحصیل در اوکراین مزیت‌های خود را دارد. از جمله مزایای تحصیل در  اوکراین هزینه‌های پایین تحصیل در  اوکراین می‌باشد. تحصیل در  اوکراین و اخذ ویزای تحصیلی اوکراین از طرف هم‌وطنان عزیز ایرانی طرفداران زیادی دارد زیرا شما با تحصیل در  اوکراین در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی تحصیل می‌کنید اما به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه‌های کمتری می‌پردازید.

برای آشنایی بیشتر با کشور  اوکراین و شرایط تحصیل در آن با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاع دقیق با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

کشور اوکراین

کشور  اوکراین در شرق اروپا قرار دارد. این کشور در همسایگی کشورهای روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی می‌باشد. زبان مردم این کشور،  اوکراینی است. البته زبان روسی در  اوکراین هم بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از فروپاشی روسیه، کشور  اوکراین صاحب بزرگترین ارتش اروپا بعد از روسیه است.

طبق قانون اساسی کشور  اوکراین، تمام شهروندان  اوکراینی باید از تحصیل رایگان برخوردار باشند.  اوکراین دارای دانشگاه‌های بسیار زیاد و تنوع بالا در رشته‌های تحصیلی است. دانشگاه‌های  اوکراین بسیار مجهز هستند و با تکنولوژی روسی و روش روسی تدریس می‌کنند.

بیش از ۹۶ درصد مردم  اوکراین مسیحی هستند. در رده‌های بعدی هم مسلمانان و سپس یهودیان و سایر ادیان قرار دارند.

تحصیل و  ویزای تحصیلی  اوکراین

شما برای تحصیل در  اوکراین نیاز به دعوت‌نامه از دانشگاه مورد نظرتان دارید. این دعوت‌نامه از ۹۰ تا ۱۸۰ روز اعتبار دارد. اگر از دانشگاه های  اوکراین پذیرش یا دعوتنامه نداشته باشید موفق به اخذ ویزای تحصیلی  اوکراین نخواهید شد. اگر خواهان تحصیل در  اوکراین هستید نگران هیچ مسئله‌ای نباشید موسسه حقوقی مهاجرتی آوات از ابتدا تا پایان در کنار شما انجام وظیفه خواهد کرد.

شهرهای متعددی در  اوکراین وجود دارد که از دانشگاه‌های متنوع و با سطح علمی بالا برخوردارند. از جمله این شهرها شهر کیف پایتخت  اوکراین است. شهر کیف دارای ۳۰ دانشگاه در سطوح علمی بالاست. دیگر شهرهای دانشجو پذیر اُکراین شهرهای دونتسک، خارکف و اُدسا می‌باشند که هرکدام دارای دانشگاه‌های معتبر و دارای رتبه زیر ۸۰۰ در رنکینگ جهانی QS هستند.

هزینه های تحصیل در  اوکراین

هزینه‌های تحصیل در اوکراین بسیار مقرون‌ به‌ صرفه تر از سایر کشورهای اروپایی می‌باشد. هزینه تحصیل در  اوکراین از ۱۵۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار در سال است که با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است.

اگر شما موفق به اخذ بورسیه شوید هزینه‌های شما بسیار کم یا حتی حذف خواهد شد. البته برای اخذ بورسیه باید دارای شرایطی باشید از جمله این شرایط داشتن رزومه خوب و اخذ مدرک تحصیلی فعلی از دانشگاه معتبر می‌باشد.

توجه داشته باشید قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود مطمئن شوید دانشگاه مزبور مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران باشد. برای کسب اطلاع در این مورد با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

 

کار در حین تحصیل در کشور  اوکراین

دانشجویان می‌توانند همچون دیگر کشورهای اروپایی در حین تحصیل به کار پاره‌وقت هم مشغول شوند و بخشی از هزینه‌های خود را جبران کنند. دانشگاه‌های  اوکراین دارای بسیاری از برنامه‌ها و امکانات استاندارد اروپایی می‌باشند که در کنار هزینه‌های بسیار پایین تحصیل باعث شده دانشجویان زیادی برای تحصیل در  اوکراین اقدام کنند.

 ویزای تحصیلی  اوکراین: رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های  اوکراین 

بدون شک انتخاب رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه مورد نظر از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان متقاضی تحصیل در  اوکراین می‌باشد. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در این مسیر آماده ارائه انواع مشاوره به شما عزیزان می‌باشد.

رشته پزشکی عمومی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در  اوکراین می‌باشد. به طوری که طبق آمار وزارت آموزش و پرورش  اوکراین بیش از ۳۰ درصد دانشجویان خارجی در رشته پزشکی مشغول به تحصیل می‌باشند. علت این امر وجود دانشگاه‌های معتبر و با سطح آموزشی بالا در  اوکراین و در مقابل هزینه‌های تحصیلی پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی می‌باشد.

تحصیل در اوکراین فقط به رشته پزشکی ختم نمی‌شود. کشور  اوکراین در رشته‌های مختلف دارای دانشگاه‌های معتبر بسیاری می‌باشد. در ادامه دانشگاه های برتر  اوکراین را بیان نموده ایم.

دانشگاه های معتبر  اوکراین

موسسه پلی‌تکنیک کیف

این دانشگاه فنی جزء بهترین دانشگاه‌های فنی اروپا محسوب می‌شود که در UA داری امتیاز بالایی است. دانشجویان این دانشگاه در شرکت‌های معتبری همچون فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت و غیره مشغول به کار می‌شوند.

دانشگاه کسب و کار و قانون

از بهترین دانشگاه‌های  اوکراین و حتی اروپا در زمینه اقتصاد و کسب و کار می‌باشد.

دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو

یکی از دانشگاه‌های شناخته شده و معتبر در زمینه دامپزشکی و بیوتکنولوژی در  اوکراین است.

و …

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور  اوکراین معمولا به دانشگاه و زبان انتخابی شما برای تحصیل بستگی دارد چون معمولا دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. با توجه به این موضوع هزینه‌های شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های  اوکراین و کمک به تصمیم گیری درست و همچنین تضمین موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی  اوکراین می‌توانید  از مشاوره موسسه حقوقی مهاجرتی آوات استفاده کرده و بهترین راهکارها را بیابید.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی