شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

راه های اخذ تابعیت استرالیا [2019]

اخذ تابعیت استرالیا

اخذ تابعیت  استرالیا مبحثی است که در این مقاله به آن میپردازیم.کشور  استرالیا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن اقتصادی بسیار پیشرفته توانسته است در مدت زمان بسیار کم، یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان به شمار آید. اقتصاد پیشرفته این کشور سبب شده است که افراد بسیار زیادی برای  تابعیت استرالیا اقدام نمایند. بسیار از شهروندان کشور ما نیز به دنبال تابعیت  استرالیا هستند و اولین سوالی که در این مورد برایشان پیش می آید چگونگی اخذ این تابعیت می باشد.

کشور استرالیا نیز یک سری قوانین و مقررات خاصی را نیز برای پذیرش   افرادی که درخواست تابعیت دارند در نظر گرفته است که این قوانین در مقایسه با مقررات کشورهای اروپایی جهت اخذ تابعیت، راحت تر می باشد. امروزه افراد بسیار زیادی از سراسرتر جهان به دنبال اخذ تابعیت استرالیا هستند که در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد راه های اخذ تابعیت در کشور استرالیا اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. لطفا ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

راه های اخذ تابعیت استرالیا

همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد کشور استرالیا با داشتن شرایط اقتصادی بسیار پیشرفته خود توانسته است یکی از بهترین گزینه های روی میز برای افرادی که می خواهند تابعیت یک کشور خارجی را داشته باشند، هست. و برای اخذ تابعیت استرالیا می توان از راه های بسیار گوناگونی اقدام کرد که از جمله این راه ها، می توانیم به موارد زیر اشاره هایی داشته باشیم:

  • تابعیت استرالیا از طریق تولد
  • تابعیت استرالیا از طریق اصل خون
  • تابعیت استرالیا از طریق ازدواج
  • تابعیت استرالیا از طریق ویزای کاری
  • اخذ تابعیت استرالیا از طریق ویزای دائم اقامت

در ادامه مقاله سعی بر آن است تا در مورد برخی از روش های مهاجرت به استرالیا  توضیحاتی را برای شما علاقه مندان ارائه دهیم.

انواع ویزای استرالیا

پیشنهاد مطالعه »
وقت سفارت استرالیا

 

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق تولد

از سال 1949 تا 1986 قوانینی در کشور  استرالیا مقرر شده که طبق آن هر نوزادی که در خاک کشور  استرالیا متولد می شود به شکل خودکار به تابعیت این کشور در می آید و به عنوان یکی از شهروندان  استرالیا شناخته می شود. اما این قانون از اواخر سال 1986 تغییر یافت و بدین صورت شد که اگر نوزادی در قلمرو کشور  استرالیا به دنیا بیاید و یکی از والدین نوزاد تابعیت و اقامت کشور  استرالیا را داشته باشد، در این صورت نوزاد به دنیا آمده می تواند تابعیت کشور  استرالیا را داشته باشد. و دیگر نیازی نیست که هر دو والدین تابعیت دائم این کشور را داشته باشند. بنابراین یکی از راه های بسیار ساده برای اخذ تابعیت  استرالیا را می توان تولد نامید که فرد از بدو تولد می توانید اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد.

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های به دست آوردند تابعیت کشور  استرالیا می باشد که در این روش زن یا مردی که بتواند با فردی دیگری که تابعیت کشور  استرالیا را دارد، ازدواج کند به راحیت می توانید به عنوان شهروند کشور  استرالیا شناخته شود. البته بایستی توجه داشته باشید که تابعیتی که از این طریق به دست می آورید به صورت موقتی بوده و بعد از به دنیا امدن فرزندی شما می توانید درخواست تابعیت و اقامت دائم خود را اعلام نمایید. در زمان داشتن اقامت موقت در این کشور بایستی ویزای موقتی اقامت خود را داشته باشید که در غیر این صورت طبق قوانین با افراد متخلف برخورد خواهد شد. افراد در مراحل مختلف نامزدی و ازدواج خود بایستی ویزای مربوط به آن مرحله را داشته باشد. که از جمله ویزاهای ازدواج می توان به ویزای نامزدی، عقد و زندگی دو نفره اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه »
تولد در استرالیا

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق اصل خون

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق اصل خون وابسته به تولد و تاریخ ثبت تولد می باشد. برای والدینی که هر دو طرف و یا یکی از طرفین دارای اقامت دائم استرالیا و یا تابعیت دائم کشور  استرالیا هستند و از مدت اقامت آن ها دو سال گذشته باشد می توانند طبق قوانین مقرر شده ، تابعیت دائم فرزند خود را داشته باشند. هم چنین افرادی که تا سن 18 سالگی خود اقدامی را برای اخذ تابعیت  استرالیا نداشته اند و والدین نیز به این موضوع بهاء نداده اند می توانند تا قبل از پایان سن قانونی خود درخواست دریافت تابعیت خود را برای کشور  استرالیا داشته باشند. تابعیت از این طریق در برخی از کشور های جهان فاقد اعتبار می باشد و اصل خون را مبنا قرار نمی دهند ولی در کشور  استرالیا هم چنان موضوع اصل خون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و از این طریق افراد زیادی توانسته اند تابعیت کشور  استرالیا را به دست آورند.

اخذ تابعیت  استرالیا از طریق ویزای کاری

یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت  استرالیا داشتن ویزای کاری می باشد که در این میان ویزای کاری 457 از مهم ترین ویزاهای کاری می باشد که با داشتن آن می توانید به اخذ اقامت دائم خود اقدام کنید. در این روش افرادی که به  استرالیا سفر می کنند تحت یک کارفرما قرار گرفته و می توانند علاوه بر داشتن شغل مناسب، در کوتاه ترین زمان نیز اقامت خود را به دست آورد. شرایطی که در روش برای اخذ تابعیت  استرالیا وجود دارد عبارت است از :

-افراد متقاضی دریافت اقامت دائم بایستی 88 روز سابقه کاری داشته باشند.

-سن متقاضی بایستی بین 18 تا 31 باشد.

پیشنهاد مطالعه »
طرح اقامت خود حمایتی اتریش (شرایط و قوانین 2019)

-نداشتن هیچ گونه سابقه و سوء پیشینه ی در کشور مبدا و کشور  استرالیا

بیشتر افرادی که در زمین های شغلی کشاورزی و فنی فعالیت می کنند بعد از دریافت دعوتنامه ای از سوی یکی از شرکت های معتبر استرالیا، می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کاری استرالیا داشته باشند که به طبع نیز بعد از می تواند با رعایت قوانین و اصول درخواست خود را از بابت اخذ تابعیت استرالیا اعلام نمایند.

مسئولان کشور  استرالیا نیز سعی بر آن دارند تا با وضع قوانین راحت تر و ساده تر بتوانند با درخواست اخذ تابعیت  استرالیا افراد از تمام نقاط جهان موافقت کنند. البته نبایستی از مقررات و قوانین سرسختی که برای تابعیت وجود دارد صرف نظر کرد چرا که در این صورت ویزای مربوطه لغو و به کشور مبدا فرستاده می شوید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

 

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ