مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

خلاصه مقاله : یکی از راه های تامین مخارج زندگی دانشجویی در روسیه داشتن یک کار دانشجویی ضمن تحصیل در این کشور است. اما این کار دانشجویی چیست؟ و چه شرایطی دارد؟ اطلاعاتی است که قصد داریم در این مقاله در اختیار شما قرار دهیم. لذا با ما همراه باشید.
چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

فهرست مقاله
چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟
چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

روسیه کشوری پهناور و پر جمعیت است که سالانه افراد بسیاری برای تحصیل و کار در این کشور و بهره مند شدن از یک زندگی راحت و آسوده در کشوری که ابر قدرت به حساب می آید, درخواست می دهند. اما سوالی که از ما بسیار پرسیده میشود این است که آیا میتوان همزمان در دانشگاه های روسیه تحصیل کرد و به کار نیز مشغول بود؟ جواب این سوال و شرایط لازم در این مقاله گنجانده شده است که از شما می خواهیم ما را تا پایان همراهی کنید.

مهاجرت به روسیه

شرایط اخذ اقامت از طریق کار در روسیه

چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟
چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

اقامت کاری روسیه ، برای دانشجویان که در حین تحصیل هستند و تقاضای کار ضمن تحصیل در روسیه را خواستار می باشند ، توسط ادارات دولتی امکان پذیر نیست ، چون طبق قانون وضع شده وزارت کار و رفاه اجتماعی در روسیه ، اجازه کار نیمه وقت در ادارات دولتی وجود ندارد و فقط افراد و یا کارمندانی می توانند در این سازمان های دولتی مشغول به کار شوند ، که به صورت تمام وقت ، در وقت اداری حضور داشته باشند .

البته لازم به ذکر می باشد که این شرایطی که ذکر شد برای ارگان ها و سازمان های دولتی در روسیه می باشد ، اما به طور کلی دانشجویان به هنگام تحصیل می توانند در برخی از نهاد های خصوصی و یا فروشگاه ها و هتل ها و یا رستوران ها و … به صورت نیمه وقت مشغول به کار باشند .

آشنایی با کار حین تحصیل در روسیه

بسیاری از دانشجویانی که می خواهند کار حین تحصیل در روسیه داشته باشند، می توانند از دانشگاه خود که در آن مشغول به تحصیل می باشند جوز کار کردن را دریافت نمایند. تنها نکته ای که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشند این است که آنها تنها بر اساس مجوز داده شده می توانند کار کنند.

دانشگاه بر اساس رشته تحصیلی که دارند در شهر مشخص شده ای به آنها اجازه کار می دهد که باید به این مورد مهم دقت زیادی داشته باشند. با این وجود شما باید بدانید اشتغال زمان تحصیل نمی تواند تمامی هزینه های شما را پوشش دهد. چرا که تکالیف درسی در دانشگاه های روسیه سنگین می باشد.

بر همین اساس بهتر است خانواده هایتان از شما حمایت کنند و یا شما مبلغ شخصی را به عنوان تامین هزینه هایتان کنار بگذارید تا بتوانید با خیالی راحت درس بخوانید.

با توجه به این مسئله که کار حین تحصیل در روسیه بسیار آسان پیدا می شود. دانشجویان می توانند در کمترین زمان کار مناسبی پیدا کنند. امکان دارد که زمان درس خواندن به دنبال کار هم باشند.

شرایط کار کردن دانشجو در این کشور مانند بسیاری از کشورهای دیگر نمی باشد و با آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. شرایط کار کردن آنها به صورت تمام وقت و نیمه وقت می باشد و باید با شرایط دانشجو هماهنگی لازم را داشته باشد.

کار کردن ضمن تحصیل در کشور روسیه همراه با قوانین و مقررات خاصی می باشد. که محدودیت های زیادی را هم در بر دارد. بر همین اساس شما باید به خوبی با این شرایط و محدودیت ها آشنایی داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم به مقاله ی شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی هم نگاهی بیندازید.

کارآفرینی در روسیه

کارآفرینی در روسیه، حمایت های بسیاری را از طرف دولت روسیه به همراه دارد و همین امر باعث شده است که کیفیت کارآفرینی در روسیه بالا باشد و باعث ایجاد شغل های جدید در بازار کار روسیه گردد و رضایت کارآفرینان در روسیه به نسبت متقاضیانی که از طریق دعوت نامه کاری رسمی ، به روسیه مهاجرت نموده اند و زیر نظر کارفرما و یا یک شرکت روسیه ای مشغول به فعالیت می باشند ، بیشتر نماید .

البته موضوعی دیگر نیز به هنگام کاریابی در روسیه وجود دارد و این است که فرض شود که شما به زبان روسی نیز تسلط کافی دارید ، اما اگر پیشنهاد کار مناسبی برای مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت از طریق کار در روسیه ، نداشته باشید ، با مهاجرت به روسیه شما تا چند ماه بلکه یک یا دو سال ، باید سرمایه ای داشته باشید تا زمانی که مشغول به کار شوید ، هزینه های زندگی در روسیه خود را تامین نمایید  .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب اخذ اقامت از طریق کار در روسیه را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

امکان کار بدون مدارک لازم وجود دارد؟

چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟
چگونه در روسیه هم تحصیل و هم کار کنیم؟

شهروندان خارجی که بدون مجوز مشغول به کار در روسیه می شوند، جریمه ای بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل باید بپردازند. در مسکو، سن پترزبورگ و لنینگراد، مجازات شامل مجازات ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ روبل و اخراج از روسیه است.

روسیه مجوز کار قانونی را به دانشجویان خارجی می دهد برای کار ضمن تحصیل در روسیه را می دهد.

روسیه به عنوان یک محل تحصیل برای دانشجویان خارجی هنوز محبوب تر است و تعداد زیادی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد از کشورهای مختلف را جذب می کند.

شورای فدراسیون اصلاحات مربوط به قانون وضعیت قانونی خارجیان در روسیه را تصویب کرده است.

اکنون تمام دانشجویان خارجی که در دانشگاه های روسیه تحصیل می کنند می توانند مشاغل قانونی را بر اساس ویزای دانشجویی دریافت کنند.

چه مدارکی نیاز است؟

اداره مهاجرت برای اینکه کار حین تحصیل در روسیه را بپذیرد. از شما مدارکی را درخواست می کند که آنها را در کمترین زمان باید تحویل دهید. از سال 2014 این مدارک کاهش پیدا کرده و سختگیری ها هم تا حدودی کمتر شده است. با این وجود شما باید به خوبی با این مدارک آشنایی داشته باشید که آنها عبارت هستند از :

1

 گذرنامه یکی از مهمترین و اصلی ترین مدارکی است که شما باید به اداره مهاجرت تحویل دهید. در واقع باید بدانید از طریق گذرنامه هویت شما تشخیص داده می شود. مدرک اصلی تان در کشور روسیه برای شناسایی گذرنامه می باشد.

2

 کارت مهاجرت شما یکی از دیگر مدارکی می باشد که باید به اداره مهاجرت آن را تحویل دهید. در این صورت اداره مهاجرت به خوبی علت مهاجرت تان. رشته تحصیلی تان و تخصصی که دارید را مورد بررسی قرار می دهد.

3

 هزینه ای را که مقدار آن بسیار ناچیز می باشد را باید برای دریافت مجوز پرداخت کنید. البته که باید بدانید در سال 2018 این مبلغ 3500 روبل بوده و شاید هزینه آن افزایش پیدا کند.

4

 قرارداد استخدام را که می خواهید در آن شغل فعالیت کنید را باید به اداره مهاجرت برای کار حین تحصیل در روسیه تحویل دهید. در این صورت اداره مهاجرت به خوبی در مورد کار شما اطلاعات لازم را به دست می آورد. اینکه با شرایط شما سازگار است را مورد بررسی قرار می دهد.

5

 اینکه تست اچ آی وی شما منفی باشد. اهمیت بسیار زیادی دارد و باید تست آن را به اداره مهاجرت تحویل دهید. هیچ بیماری عفونی نباید داشته باشد و همچنین اعتیاد هم یکی از ممنوعیت های کاری به شمار می رود.

6

 بیانیه دانشگاه از دیگر مدارک مهم می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه های تحصیل در روسیه چه میزان است؟

  • به طور کلی هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به شهریه های تحصیلی در سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلستان بسیار مقرون به صرفه بوده و شما می توانید با توان مالی متوسط نیز در این کشور به تحصیل بپردازی

🙋‍♀️2.دانشجویان بین المللی چند ساعت اجازه ی کار  دارند؟

  • دانشجویان مقطع کارشناسی تا 10 ساعت در هفته و سایر دانشجویان تا 20 ساعت اجازه ی کار دارند.

🙋‍♀️3.درآمدی که دانشجویان از کار دانشجویی دارند چه میزان است؟

  • دانشجویانی که به کار دانشجویی مشغول هستند بابت هر ساعت کمتر از 10 دلار دریافت میکنند.

🙋‍♀️4.معدل مورد قبول دانشگاه های روسیه چیست؟

  • ملاک پذیرش در دانشگاه های روسیه معدل نیست مگر در برخی دانشگاه های پر متقاضی.

🙋‍♀️5.تحصیل رایگان در روسیه به چه معنی است؟

  • تحصیلات در این کشور رایگان نیست. اما میتوان از فاند و بورسیه های تحصیلی استفاده کرد.

🙋‍♀️6.مجوز کار دانشجویی چه مدت اعتبار دارد؟

  • یک مجوز برای یک سال صادر می شود و باید برای مدت قرارداد مربوطه به آن تمدید شود.

🙋‍♀️7.مزیت تحصیل در روسیه چیست؟

  • دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی روسیه، هواداران زیادی در ایران دارند. زیرا هزینه تحصیل در این رشته ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. از طرف دیگر روسیه به متقاضیان این رشته ها خیلی راحت پذیرش می دهد. در حالیکه دیگر کشورهای اروپایی به سختی به متقاضیان پزشکی و دندان پزشکی پذیرش می دهند.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!