رد کردن لینک ها

چگونه در روسیه هم تحصیل کنیم؟ هم کار کنیم؟

اقامت کاری روسیه

روسیه کشوری بسیار بزرگ و پهناور می باشد که برای اقامت کاری روسیه ، توسط متقاضیان بین المللی خارجی برای کاریابی در روسیه انجام می گیرد.

کشور روسیه بازار کار و اقتصاد فعالی دارد و بازار مناسبی می تواند برای کارآفرینان در روسیه باشد .

اقامت کاری روسیه یکی از راه های اخذ اقامت در روسیه می باشد.

سازمان مهاجرتی آوات در این مقاله ، شیوه های مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت کاری روسیه را  برای شما متقاضیان کار در روسیه ، بازگو می نماید.

مهاجرت به روسیه

اخذ اقامت از طریق کار در روسیه ، برای متقاضیان کار در روسیه ، با اخذ ویزای کار روسیه امکان پذیر می باشد .

شرایط اخذ اقامت از طریق کار در روسیه

اقامت کاری روسیه ، برای دانشجویان که در حین تحصیل هستند و تقاضای کار ضمن تحصیل در روسیه را خواستار می باشند ، توسط ادارات دولتی امکان پذیر نیست ، چون طبق قانون وضع شده وزارت کار و رفاه اجتماعی در روسیه ، اجازه کار نیمه وقت در ادارات دولتی وجود ندارد و فقط افراد و یا کارمندانی می توانند در این سازمان های دولتی مشغول به کار شوند ، که به صورت تمام وقت ، در وقت اداری حضور داشته باشند .

البته لازم به ذکر می باشد که این شرایطی که ذکر شد برای ارگان ها و سازمان های دولتی در روسیه می باشد ، اما به طور کلی دانشجویان به هنگام تحصیل می توانند در برخی از نهاد های خصوصی و یا فروشگاه ها و هتل ها و یا رستوران ها و … به صورت نیمه وقت مشغول به کار باشند .

کار در روسیه

دانشجویان جویای کار در روسیه در مقطع کارشناسی می تواند به مدت ده ساعت در هفته ، و دانشجویان کارشناسی ارشد به مدت بیست ساعت در هفته و دانشجویان دکتری در روسیه ، می توانند به مدت سی ساعت در هفته مشغول به کار باشند و حقوقی برابر پانزده تا بیست دلار در روز دریافت نمایند .

دانشجویان می توانند با داشتن این حقوق ، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه را برای خود تامین نمایند .

دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیل خود در روسیه و با در دست داشتن مدرک با نمرات بالا و با اخذ ویزای کار در روسیه ، به صورت تمام وقت مشغول به کار در روسیه شوند .

البته لازم به ذکر می باشد برای کاریابی در روسیه ، متقاضیان باید  تسلط کافی بر زبان روسی داشته باشند .

سطح حقوق و درآمد در روسیه بسیار پایین می باشد و اگر شما خواستار اخذ اقامت از طریق کار در روسیه می باشید، تسلط خود را بر زبان روسی به بالاترین سطح خود برسانید تا بتوانید برای کاریابی در روسیه و اخذ اقامت کاری روسیه اقدام به عمل آورید.

متقاضیان کار در روسیه ، برای کاریابی در روسیه باید این را بدانند که ممکن است شغلی را بیابید که بنا به تحصیلات و رشته ی مورد نظر شان نباشد ، اما به طور کلی در کشور روسیه نیروهای کار تاجیکی را که از همان کودکی در مدارس زبان روسی آموزش دیده اند را ترجیح داده می شود به نیروهای کار خارجی دیگر کشور ها.

سازمان مهاجرتی آوات ، به دلیل پر ریسک بودن ، کاریابی در روسیه و اخذ اقامت از طریق کار در روسیه را به متقاضیان اقامت از طریق کار در روسیه پیشنهاد نمی دارد . در کشور روسیه ، به نیروی کار خارجی بین الملل ، ارزشی قائل نیستند و این نیروهای خارجی را با حداقل حقوق دستمزد پرداختی ، راضی نگه می دارند .

در این کشور ، فقط شغل های تخصصی که مربوط به رشته های پزشکی و دندانپزشکی و … در روسیه می شود ، می توان گفت درآمد های خوبی به همراه دارند.

البته پیشنهاد سازمان مهاجرتی آوات به متقاضیان کار در روسیه ، این می باشد که برای اخذ اقامت از طریق کار در روسیه ، به راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در روسیه مشغول باشید .

کارآفرینی در روسیه

کارآفرینی در روسیه، حمایت های بسیاری را از طرف دولت روسیه به همراه دارد و همین امر باعث شده است که کیفیت کارآفرینی در روسیه بالا باشد و باعث ایجاد شغل های جدید در بازار کار روسیه گردد و رضایت کارآفرینان در روسیه به نسبت متقاضیانی که از طریق دعوت نامه کاری رسمی ، به روسیه مهاجرت نموده اند و زیر نظر کارفرما و یا یک شرکت روسیه ای مشغول به فعالیت می باشند ، بیشتر نماید .

البته موضوعی دیگر نیز به هنگام کاریابی در روسیه وجود دارد و این است که فرض شود که شما به زبان روسی نیز تسلط کافی دارید ، اما اگر پیشنهاد کار مناسبی برای مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت از طریق کار در روسیه ، نداشته باشید ، با مهاجرت به روسیه شما تا چند ماه بلکه یک یا دو سال ، باید سرمایه ای داشته باشید تا زمانی که مشغول به کار شوید ، هزینه های زندگی در روسیه خود را تامین نمایید  .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب اخذ اقامت از طریق کار در روسیه را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

چگونه در روسیه هم تحصیل کنیم؟ هم کار کنیم؟
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره