رد کردن لینک ها

آلمان

آلمان

کشور آلمان، کشوری بزرگ در قلب اروپا و به پایتختی شهر زیبای برلین است. نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است که به آلمانی بدین گونه نوشته می شود: Bundesrepublik Deutschland: BRD ؛ نام  این کشور به زبان خودشان « Deutschland » است. نام بین المللی این کشور نیز روی نقشه « Germany » می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی و خاص این سرزمین در مرکز اروپا، بسیاری از کشورهای اروپایی با آن مرز مشترک دارند. کشورهایی که با این کشور مرز دارند بدین شرح می باشد: اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، دانمارک، لهستان و جمهوری چک.

دارای ۱۶ ایالت است. بزرگترین ایالت آن بایرن و کوچکترین آن برمن می باشد. از لحاظ جمعیتی ایالت نوردراین وستفالن با حدود ۱۷ میلیون نفر پر جمعیت ترین و برمن نیز کم جمعیت ترین ایالت این کشور است.همچنین از نظر سیاسی دارای نظام جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد. در این سیستم ایالت ها در بعضی مسائل می توانند مستقل عمل کنند.

آلمان هم اکنون یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی است. این کشور لقب ثروتمندترین کشور اروپایی را به خود اختصاص داده و به عنوان موتور محرک اقتصادی اروپا و حوزه پولی یورو محسوب می شود. بزرگترین شهرهای آن برلین، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت می باشند.در جنگ جهانی دوم، این کشور به شدت خسارت دید اما توانست بعد از جنگ به خوبی خود را بازسازی کند. کشور با رشد چشم گیرش در تمام زمینه ها توانسته به عنوان یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا، عضو گروه ۵+۱ نیز باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مدارک ویزای دانشجویی آلمان

 

جغرافیای انسانی 

بر اساس آمار اعلام شده از سوی اداره فدرال آلمان جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۱ حدود ۸۰٫۲ میلیون نفر است. از این جمعیت حدود ۷۴ میلیون نفر دارای تابعیت آلمانی و باقی مانده جمعیت را اتباع خارجی مقیم در آلمان تشکیل می دهند. سهم مهاجران از جمعیت آلمان در حدود ۱۹% درصد است. بیشترین تعداد این جمعیت مهاجر را اقوام ترک با ۱۷/۹% و در رده های بعدی لهستان  ۱۳/۱%و روسیه ۸٫۲%  و … تشکیل می دهند.

موضوع اشتغال در کشور آلمان در وضعیت خوبی به سر می برد. از کل جمعیت ۸۰ میلیون نفری آلمان حدود ۴۰ میلیون نفر شاغل هستند. در این کشور حدود ۲ میلیون نفر بیکار وجود دارد که به نسبت جمعیت ۱۵ تا ۶۵ ساله این کشور حدود ۵ تا ۶٫۶ درصد است.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

  1. مهاجرت به از طریق ویزای ازدواج
  2. مهاجرت تحصیلی
  3. اخذ تابعیت از طریق تولد
  4. ویزای کاری
  5. ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان

 

جاذبه های گردشگری آلمان

 

آلمان

 

آلمان در کنار صنعتی بودنش دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد.

شهر برلین یکی از مناطق زیبا است که دارای موزه های قدیمی و غذاهای متنوع و ارزان است. برلین را می توان به عنوان ارزانترین پایتخت اروپای غربی نام برد.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این کشور رودخانه کنستانس است که در جنوب غربی آلمان و در مرز سوئیس و اتریش قرار دارد. اطراف این رودخانه دارای مناظر زیبا و آب و هوای بسیار دلنشین است که از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.

جنگل سیاه نیز یکی دیگر از جاذبه های توریستی است. این جنگل به دلیل وجود درخت های کاج به رنگ سبز تیره به جنگل سیاه معروف شده است. در این جنگل می توانید مدت های طولانی پیاده روی کنید و لذت ببرید.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت در آلمان

کشور آلمان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. از جمله پارک ملی برشتسگادن، قلعه نیسوانستاتین و شهرهایی نظیر بایرن و کلن و … که مکان های بسیار زیبا در این کشور می باشند. حتما از این مناطق دیدن فرمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره