رد کردن لینک ها

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی کشوری است در جنوب قاره آفریقا با آب و هوایی استوایی و معادنی از طلا و الماس. پایتخت آفریقای جنوبی سه شهر پرتوریا، کیپ تاون، بلوم فونتین می باشد.پر جمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی شهر زیبای ژوهانسبورگ میباشد. کشوری است که در سالیان گذشته با مشکلات تبعیض نژادی و تفاوتهایی که بین سیاه پوستان و سفید پوستان قائل میشدند درگیر بوده است

و اکنون در رده ی کشورهایی است که از جهان سوم و جهان دوم به یک کشور جهان اولی تبدیل میشود که این امر خود باعث شده است که شرایط کاری خوبی در حال حاضر در آفریقای جنوبی وجود داشته باشد.

برخلاف تصوری که اکثر مردم ایران نسبت به آفریقای جنوبی دارند، آفریقای جنوبی کشوری است که اکثر مردم آن سفید پوست میباشند و همچنین امنیت نسبتا بالایی به نسبت خود آفریقای جنوبی و تصوری که مردم نسبت به آفریقای جنوبی دارند را داراست.
بدیهی است که کشور آفریقای جنوبی را نمیتوان با کشورهایی مثل سوئیس و یا اتریش از لحاظ سطح رفاه اجتماعی مقایسه کرد، پر واضح است که آفریقای جنوبی به نسبت کشورهای اروپایی درجه یک مانند اتریش و آلمان و سوئیس و… سطح پایین تری را داراست اما باید بدینگونه بررسی کرد که آفریقای جنوبی از طرفی نرخ مالیات بسیار ارزان تری دارد و همچنین هزینه های زندگی آفریقای جنوبی به نسبت اروپا بسیار پایین است.

آفریقای جنوبی به نسبت دیگر کشورهای آفریقایی سرگذشت بسیار متفاوت تری را داشته است کشوری است که به دلیل ورود افراد اروپایی و همچنین شرایط جغرافیایی که دارد و همچنین نزدیک بودن به دریا باعث شده که آفریقای جنوبی اکنون یکی از برترین کشورهای دنیا باشد.

زبان رسمی کشور آفریقای جنوبی انگلیسی آفریقای جنوبی میباشد که اندکی با انگلیسی انگلستان و آمریکا متفاوت است. در آفریقای جنوبی بسیاری از سفید پوستان اروپایی و آسیایی زندگی میکنند که به گویش های خاص خودشان صحبت میکنند. آفریقای جنوبی کشوری است که اکنون اقتصاد نسبتا پویایی دارد و اکنون از کشورهایی صادر کننده فلزات قیمتی میباشد.

پیشنهاد مطالعه »
کار در آفریقای جنوبی

 

مهاجرت به آفریقای جنوبی

برای مهاجرت می‌توانید اقامت دائم یا شهروندی این کشور را اتخاذ نمایید؛ اما تفاوت میان این دو چیست؟ اگر اقامت دائم این کشور را داشته باشید اکثر حق و حقوق و مسئولیت‌هایی که یک شهروند آفریقای جنوبی دارد شامل شما نیز می‌شود اما اجازه شرکت در انتخابات سیاسی این کشور و یا اخذ پاسپورت را ندارید. اقامت دائم به معنی تابعیت دائم نیست.

مجوز اقامت دائم تحت شرایطی می‌تواند لغو شود. اگر در سال اول پس از صدور مجوز در این کشور زندگی نکردید، اگر به مدت سه سال یا بیشتر خارج از آفریقای جنوبی زندگی کنید یا اگر مرتکب جرم جدی شده باشید می‌توانید شامل لغو اقامت شوید.

در خواست اقامت دائم می‌تواند به دو صورت مستقیم یا از طریق زمینه‌های دیگر مثل شغل باشد. اگر شما یا همسرتان حداقل ۵ سال در آفریقای جنوبی زندگی کرده و یا همسر یا وابسته به یک شهروند آفریقای جنوبی یا کسی که دارای اقامت دائم این کشور باشد هستید می‌توانید به صورت مستقیم درخواست اقامت دائم بدهید.

اگر شما پیشنهاد کار دائمی داشته یا قصد شروع یک کسب‌وکار داشته باشید، دارای مهارت‌های استثنایی، مدارک تحصیلی، پناهندگی، بازنشستگی، بستگان (بیولوژیک و یا پذیرش سرپرستی) یک شهروند آفریقای جنوبی یا کسی که مجوز اقامت دائمی دارد باشید می‌توانید درخواست اقامت از طریق زمینه‌های دیگر را بدهید.

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی:

شرایط پذیرش

برای مهاجرت به آفریقای جنوبی باید در نزدیک‌ترین دفتر وزارت یا سفارت یا کنسولگری، اگر در خارج از آفریقا هستید، درخواست بدهید؛ و فرم BI-947 را همراه با یک مجموعه کامل از اثر انگشت و اسناد مختلف ارسال کنید. در پایان فرم اطلاعات مربوط به اسناد خاصی است که شما باید آن‌ها را ارائه دهید.

تولد

اگر در خاک آفریقا متولد شده باشید و یکی از والدینتان تابعیت کشور مذکور را دارا و یا اقامت دائم این کشور را دارا باشد شما به طور خودکار واجد شرایط اخذ تابعیت این کشور هستید. اگر والدینی که یکی از آن‌ها شهروند افریقا یا دارای اقامت دائم این کشور باشد فرزندی را به سرپرستی قبول کنند آن فرزند می‌تواند تابعیت کشور  را اخذ نماید.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار

در حالتی دیگر اگر شما از والدینی که تابعیت افریقا دارند در خارج از این کشور متولد شده باشید برای اخذ تابعیت باید مدارک زیر را به وزارت امور داخلی کشور افریقای جنوبی ارسال کنید.

 • فرم DHA24 برای ثبت تولد شما که والدین باید هر دو آن را امضا کنند.
 • فرم BI-24 برای تأییدیه والدین شما
 • فرم DHA529 که توسط شما و والدین تکمیل می‌گردد.
 • گواهی تولد شما
 • گواهی ازدواج پدر و مادر شما
 • کپی اسناد هویتی والدینتان
 • فرم DHA-9، فرم درخواست برای یک سند هویت همراه با دو عکس شناسایی (برای کسانی که ۱۵ سال و بالاتر)

 

ازدواج

مجوز اقامت همسر در صورتی صادر می‌شود که یکی از طرفین شهروند آفریقا  یا دارنده اقامت دائم این کشور باشد. حال چند حالت مختلف برای بررسی وجود دارد. اگر دو طرف نامزد باشند و در شرف ازدواج باشند نوعی ویزا به نام ویزای ویزیتوری به شخص مهاجر داده می‌شود که برای مدت ۹۰ روز صادر می‌شود و توی این مدت فرصت ازدواج خواهند داشت. در این حالت تهیه مدارک زیر لازم است:

 • پرداخت هزینه‌های لازم
 • تکمیل فرم BI-84
 • پاسپورتی که تا یک ماه بعد از انقضای ویزا معتبر باشد
 • مدارم لازم جهت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در افریقای جنوبی
 • حساب بانکی و بیمه
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد
 • مدارک لازم برای نشان دادن اهداف سفر خود (ازدواج)
 • دو قطعه عکس رنگی گذرنامه
 • مقداری پول نقد

برای اخذ اقامت دائم بعد از ازدواج فرد باید در موقعیتی باشد که برای پیشرفت اقتصادی کشور مفید بوده و قابلیت‌های کاربردی داشته باشد.

اگر در داخل کشور بودید در خواست خود را به وزارت کشور و اگر در خارج از کشور بودید به سفارت یا کنسولگری افریقای مدارک خود را ارائه داده و درخواست اقامت می‌کنید. اگر از تاریخ ازدواجتان پنج سال گذشته باشد می‌توانید مراحل زیر را طی نموده و مدارک را حاضر کرده و درخواست خود را ارائه دهید:

 • گواهی اثبات اینکه پنج سال از تاریخ ازدواجتان گذشته و همچنان ادامه خواهد داشت و هیچ یک دارای همسر دیگر نیستند که این گواهی باید به امضای دو طرف برسد
 • گواهی ازدواج خود و اگر قبلاً ازدواج کرده‌اید گواهی طلاق یا فوت همسر قبلی را ارائه دهند
 • تکمیل فرم شماره ۱۲
 • مدارک طرفین برای اثبات توانایی مالی زندگی در افریقای جنوبی
 • اثر تمامی انگشتان
 • گواهی عدم سوء پیشینه در کشور یا کشورهای محل زندگی قبلی
پیشنهاد مطالعه »
پناهندگی در آفریقای جنوبی

 

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق اقامت تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ابتدا باید درخواست اقامت تحصیلی دهید و مجوز آن را از مقامات مربوطه دریافت کنید.

چون دانشگاهی که شما را پذیرفته است نمی‌تواند در این زمینه کمکی به شما کند و ابتدا باید تکلیف اقامت تحصیلی‌تان را مشخص نمایید. پس از قبولی در دانشگاه مربوطه شما به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید و مراحل لازم را طی می‌کنید.

ویزای تحصیلی با توجه به نوع دانشگاهی که پذیرفته شده‌اید بین دو تا سه سال است و در صورت لزوم باید آن را تمدید کنید. اگر مجوز اقامت تحصیلی شما از اعتبار بالای برخوردار باشد شما مجاز به کار پاره‌وقت، به مدت ۲۰ ساعت در هفته می‌باشید و می‌توانید کمک هزینه زندگی خود در این کشور را تأمین نمایید.

 

مهاجرت به آفریقای جنوبی با ویزای جست‌وجوی کار

پرطرفدارترین بخش مهاجرت به آفریقا ویزای کار این کشور است چون تنها ویزای کاری است که اجازه بردن همراه را به شما می‌دهد. به دلیل پیشرفت روزافزون این کشور در صنعت و منابع طبیعی فراوانی که دارد کشوری فوق‌العاده برای جویندگان کار است. برای این کار ابتدا شما باید مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی بفرستید که در این مرحله سطح شما را مشخص می‌کنند. در مرحله بعدی با توجه به زمینه کاری که دنبال آن هستید از انجمن شغلی مورد نظر تأییدیه‌های لازم را کسب نموده و پس از آن درخواست ویزای کار می‌نمایید. مدت این ویزا معمولاً بین ۶ ماه تا پنج سال است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره